Stamboom Eijsermans » Johannes Baptist van Gool (1868-1951)

Persoonlijke gegevens Johannes Baptist van Gool 

  • Hij is geboren op 25 december 1868 in Tilburg.
  • Hij is overleden op 12 december 1951 in Tilburg, hij was toen 82 jaar oud.
    Overlijdensregister 1951
    Bron: burgerlijke standregisterSoort registratie: overlijdensakteAktedatum: 12-12-1951
    Plaats: Tilburg
    Overledene
    echtgenoot Johannes Baptist van Gool 82 jaren oud, geboren te Tilburg , overleden op 12-12-1951 te Tilburg
    Diversen: weduwnaar van Anna Regina Hamers

    relatie van Elisabeth Kroon
    Vader
    Johannes van Gool
    Moeder
    Adriana de Beer
    Bronvermelding
    Overlijdensregister 1951, archiefnummer 16, aktenummer 1028
    Gemeente: Tilburg
    Periode: 1951
  • Een kind van Johannes van Gool en Adriana de Beer
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 28 augustus 2018.

Gezin van Johannes Baptist van Gool

(1) Hij is getrouwd met Anna Regina Hamers.

Zij zijn getrouwd op 16 september 1891 te Tilburg, hij was toen 22 jaar oud.

Huwelijksakte Johannes Baptist van Gool 16-09-1891 Tilburg

GemeenteTilburg
Brontypeboek
Archiefnummer16
ArchiefnaamAmbtenaar van de burgerlijke stand te Tilburg 1811-1957
Bronnaamhuwelijksregisters
RegisternaamHuwelijksregister 1891
CodeTB_H_1891
Periode register1891
Aktenummer157
PlaatsTilburg
Datum16-09-1891

BruidegomJohannes Baptist van Gool
GeboorteplaatsTilburg
Geboortedatum25-12-1868
Leeftijd22 jaar

BruidAnna Regina Hamers
GeboorteplaatsTilburg
Geboortedatum08-09-1857
Leeftijd34 jaar

Vader bruidegomJohannes van Gool

Moeder bruidegomAdriana de Beer

Vader bruidHendrikus Hamers

Moeder bruidMaria Anna de Lelie

Kind(eren):

  1. Anna Maria van Gool  1895-1896


(2) Hij is getrouwd met Elisabeth Kroon.

Zij zijn getrouwd op 29 oktober 1923 te Tilburg, hij was toen 54 jaar oud.

Huwelijksregister 1923
Bron: burgerlijke standregisterSoort registratie: huwelijksakteAktedatum: 29-10-1923
Plaats: Tilburg
Bijzonderheden:
Eerdere partner bruidegom: Anna Regina Hamers.

Vader van de bruidegom
Johannes van Gool
Moeder van de bruidegom
Adriana de Beer
Bruidegom
Johannes Baptist van Gool 54 jaar oud, geboren te Tilburg
Bruid
Elisabeth Kroon 30 jaar oud, geboren te Franeker
Vader van de bruid
Pieter Kroon
Moeder van de bruid
Maria van der Steenstraeten
Bronvermelding
Huwelijksregister 1923, archiefnummer 16, Ambtenaar van de burgerlijke stand te Tilburg 1811-1957, aktenummer 481
Gemeente: Tilburg
Periode: 1923

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes Baptist van Gool?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johannes Baptist van Gool

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johannes Baptist van Gool

Wilhelmus van Gool
± 1766-1839
Johanna van Berkel
± 1791-1820

Johannes Baptist van Gool
1868-1951

(1) 1891
N.N. van Gool
1898-1898
(2) 1923

Elisabeth Kroon
± 1893-????


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 25 december 1868 lag rond de 7,7 °C. De winddruk was 8 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 74 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 84%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • In het jaar 1868: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 30 januari » Charles Darwin publiceert Variations of Plants and Animals under Domestication
    • 20 februari » Huwelijk van prins Lodewijk van Beieren en aartshertogin Maria Theresia Henriëtte van Oostenrijk-Este in Wenen.
    • 23 juni » Christopher Sholes verkrijgt octrooi op de eerste schrijfmachine.
    • 18 augustus » De Britse astronoom Norman Lockyer ontdekt helium op de zon.
    • 28 september » Koningin Isabella II van Spanje vlucht naar Frankrijk.
    • 1 oktober » Het eerste nummer van het rooms-katholieke blad De Maasbode verschijnt.
  • De temperatuur op 29 oktober 1923 lag tussen 6,1 °C en 13,8 °C en was gemiddeld 9,5 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 5,3 uur zonneschijn (54%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1923: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,1 miljoen inwoners.
    • 13 mei » Zaligverklaring van Robertus Bellarminus (1542-1621), Italiaans theoloog en kardinaal.
    • 23 mei » Oprichting van Sabena, de nationale luchtvaartmaatschappij van België.
    • 1 september » Tokio wordt getroffen door een zeer zware aardbeving met een kracht van 8,2 op de schaal van Richter. Er vallen meer dan 140.000 doden.
    • 7 september » Op een internationaal politiecongres in Wenen wordt besloten tot de oprichting van Interpol.
    • 24 oktober » Oprichting van de Albanese voetbalclub KS Flamurtari Vlorë.
    • 1 november » In Antwerpen wordt het Bosuilstadion geopend met een galawedstrijd tussen België en Engeland.
  • De temperatuur op 12 december 1951 lag tussen -5,1 °C en 0,5 °C en was gemiddeld -2,5 °C. Er was 0,2 mm neerslag. Er was 1,9 uur zonneschijn (24%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
  • Van 15 maart 1951 tot 2 september 1952 was er in Nederland het kabinet Drees I met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1951: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 10,2 miljoen inwoners.
    • 11 januari » Oprichting van de Rooms-katholieke Bisschoppelijke Hiërarchie in Zuid-Afrika met vier aartsbisdommen en zestien bisdommen. Tot de kerkprovincies behoren ook Basutoland en Swaziland met elk een bisdom.
    • 18 februari » Joseph Baeten volgt de overleden Petrus Hopmans op als bisschop van Breda.
    • 3 maart » In Buenos Aires worden de eerste Pan-Amerikaanse Spelen uit de geschiedenis afgesloten. Gastland Argentinië eindigt als eerste in het medailleklassement, met 68 gouden, 44 zilveren en 38 bronzen medailles.
    • 8 september » Ondertekening van het Vredesverdrag van San Francisco door Japan en 48 andere landen.
    • 15 september » Encycliek Ingruentium Malorum van Paus Pius XII over het bidden van de rozenkrans.
    • 16 november » Leeuwarden: Kneppelfreed


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1859 » Léon Haakman, Frans kunstschilder († 1929)
  • 1868 » Maup Mendels, Nederlands politicus, journalist en advocaat († 1944)
  • 1870 » Helena Rubinstein, oprichtster van het gelijknamige cosmeticaconcern († 1965)
  • 1875 » Pierre de Caters, Belgisch autoracer en luchtvaartpionier († 1944)
  • 1875 » Theodor Innitzer, Oostenrijks kardinaal-aartsbisschop van Wenen († 1955)
  • 1881 » John Dill, Brits maarschalk († 1944)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Gool

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Van Gool.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Van Gool.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Van Gool (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I49992.php : benaderd 27 december 2025), "Johannes Baptist van Gool (1868-1951)".