De temperatuur op 1 januari 1891 lag rond de -6,1 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 90%. Bron: KNMI
15 mei » Encycliek Rerum Novarum van paus Leo XIII over de sociale leer van de Rooms-Katholieke Kerk.
16 juni » John Abbott wordt premier van Canada.
25 augustus » Thomas Alva Edison verwerft het patent op de 35mm-film.
9 oktober » De première van het requiem van de Tsjechische componist Antonín Dvořák vindt plaats in Birmingham, Verenigd Koninkrijk .
5 november » Marie Curie wordt aangesteld als docente fysica aan de Sorbonne – de eerste vrouw die ooit die positie bekleedde.
13 november » De Belgische voetbalvereniging Club Brugge wordt opgericht.
Dag van overlijden 27 februari 1965
De temperatuur op 27 februari 1965 lag tussen -1,1 °C en 5,0 °C en was gemiddeld 1,9 °C. Er was 1,1 mm neerslag gedurende 0,6 uur. Er was 1,7 uur zonneschijn (16%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
1 juni » Ontdekking van de kosmische achtergrondstraling door Arno Allan Penzias en Robert Woodrow Wilson; deze ontdekking bevestigt de theorie van de oerknal.
28 juni » Het eerste commerciële telefoongesprek via de satelliet vindt plaats tussen Europa en Amerika.
28 juni » Prinses Beatrix verlooft zich met de Duitse diplomaat Claus van Amsberg.
4 oktober » Eendaags bezoek van Paus Paulus VI aan New York voor een toespraak tot de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties en een bezichtiging van de Piëta van Michelangelo uit de Sint Pieter te Rome op de Wereldtentoonstelling.
10 november » Het beeld van Manneke Pis gestolen van zijn sokkel in België.
8 december » Bij wet wordt Claus van Amsberg genaturaliseerd tot Nederlander.
Dag van begraven 3 maart 1965
De temperatuur op 3 maart 1965 lag tussen -10,0 °C en 0,1 °C en was gemiddeld -4,9 °C. Er was 9,2 uur zonneschijn (84%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
27 februari » Het Nederlandse kabinet-Marijnen valt door interne verdeeldheid over het omroepbeleid.
1 juni » Ontdekking van de kosmische achtergrondstraling door Arno Allan Penzias en Robert Woodrow Wilson; deze ontdekking bevestigt de theorie van de oerknal.
11 augustus » Begin van de rassenrellen in Watts, een wijk van Los Angeles.
4 september » Bij wedstrijden in Debrecen scherpt Gyula Zsivótzky het wereldrecord kogelslingeren van de Amerikaanse atleet Harold Connolly (71,26 meter) aan tot 73,74 meter.
15 december » Koningin Juliana opent de Zeelandbrug over de Oosterschelde, met 5022 meter dan de langste brug van Europa.
30 december » Ferdinand Marcos wordt geïnstalleerd als president van de Filipijnen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I494462.php : benaderd 6 oktober 2026), "Adriana Cornelia de Kock (1891-1965)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.