De temperatuur op 29 april 1910 lag tussen 1,8 °C en 10,8 °C en was gemiddeld 6,6 °C. Er was 1,8 mm neerslag. Er was 10,5 uur zonneschijn (71%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
21 februari » De Egyptische premier Pasha Ghali overlijdt 1 dag na een aanslag op zijn leven door een schutter.
11 april » Voetbalclubs Eendracht en NVV Nijmegen fuseren en vormen de Nijmegen Eendracht Combinatie, beter bekend als N.E.C.
27 mei » Bij een experiment met duikboten zinkt de Franse Pluvoise na een aanvaring met een postboot.
28 mei » Ralph Craig loopt met 21,2 seconden een wereldrecord op de 200 meter.
10 juni » Oprichting van de Deense voetbalclub Fremad Amager.
16 december » Henri Coandă maakt de eerste vlucht in een vliegtuig met straalmotor.
Trouwdag 3 januari 1941
De temperatuur op 3 januari 1941 lag tussen -6,9 °C en -5,4 °C en was gemiddeld -6,0 °C. Er was 3,9 uur zonneschijn (50%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
25 maart » Joegoslavië sluit zich aan bij de asmogendheden; twee dagen later verlaat het land de As alweer.
6 april » Duitse troepen vallen Joegoslavië en Griekenland binnen.
10 april » Met steun van Adolf Hitler wordt de 'onafhankelijke staat van de Kroaten' geproclameerd.
10 mei » Tweede Wereldoorlog: Staking van meer dan 100.000 arbeiders in Luik, geleid door Julien Lahaut, georganiseerd door het onafhankelijkheidsfront.
13 september » Oprichting van de Venezolaanse partij Democratische Actie.
28 november » De Nederlandse onderzeeboot O 21 onder commando van Ltz I J.F. van Dulm brengt in de Golf van Cagliari de Duitse onderzeeboot U 95 tot zinken.
Dag van overlijden 14 oktober 1995
De temperatuur op 14 oktober 1995 lag tussen 9,0 °C en 19,1 °C en was gemiddeld 14,0 °C. Er was 8,7 uur zonneschijn (81%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
9 mei » Een brand in de stad Char-e-Sharif in de Indiase deelstaat Kashmir verwoest zeker zeshonderd huizen. De brand breekt uit tijdens gevechten tussen separatistische moslim-rebellen en regeringstroepen.
23 mei » In Rome wordt de grootste moskee van Europa ingewijd.
4 juni » Tony Rominger wint de Ronde van Italië. De houder van het werelduurrecord loodst de roze leiderstrui na 3806 kilometer zonder noemenswaardige problemen over de eindstreep in Milaan, waar de Italiaan Giovanni Lombardi de slotrit op zijn naam schrijft.
16 juni » Leden van het Internationaal Olympisch Comité besluiten in Boedapest om de Olympische Winterspelen van 2002 toe te kennen aan de Amerikaanse stad Salt Lake City.
6 juli » Generaal Ratko Mladić, leider van het net gevormde leger van de Serviërs die in Bosnië wonen, valt de enclave Srebrenica aan met zijn eenheden. Het Bosnische leger vraagt Dutchbat tevergeefs de wapens terug die het eerder inleverde om zich te kunnen verdedigen.
18 november » Huwelijk van prins Joachim van Denemarken en Alexandra Christina Manley.
Dag van begraven 18 oktober 1995
De temperatuur op 18 oktober 1995 lag tussen 8,0 °C en 16,7 °C en was gemiddeld 13,5 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 2,7 uur zonneschijn (26%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
2 mei » Een Palestijnse politieman wordt door een militaire rechtbank in Gaza ter dood veroordeeld vanwege moord op een collega-agent. Het is voor het eerst dat de Palestijnse justitie in de autonome Gazastrook de doodstraf eist.
4 mei » Rebellen van het Revolutionary United Front (RUF) in Sierra Leone brengen 150 mensen om het leven bij een aanval op het diamantcentrum Koidu, 320 kilometer ten oosten van de hoofdstad Freetown.
9 mei » FC Utrecht trekt Simon Kistemaker aan als nieuwe trainer-coach voor een periode van twee jaar.
11 mei » Ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de film roepen bekende regisseurs en producenten uit de hele wereld Citizen Kane van Orson Welles (opnieuw) uit tot beste film van deze eeuw.
1 juni » Noorwegen kampt met de ernstigste overstromingen in 125 jaar door smeltende sneeuw en zware regenval.
28 augustus » Een mortier doodt 38 mensen in Sarajevo, Bosnië. De NAVO-actie tegen de Bosnische Serviërs is een reactie op dit incident.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I492434.php : benaderd 15 februari 2026), "Anna de Jong (1910-1995)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.