De temperatuur op 30 april 1891 lag rond de 15,6 °C. Er was 0.4 mm neerslag. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 80%. Bron: KNMI
31 januari » In Porto vindt de Revolte van 31 januari 1891 plaats, een mislukte poging om de monarchie in Portugal ten val te brengen en een republiek op te richten.
21 augustus » In Nederland treedt het kabinet-Van Tienhoven aan, als opvolger van kabinet-Mackay.
25 augustus » Thomas Alva Edison verwerft het patent op de 35mm-film.
3 november » De Gazet van Antwerpen publiceert haar allereerste uitgave.
5 november » Marie Curie wordt aangesteld als docente fysica aan de Sorbonne – de eerste vrouw die ooit die positie bekleedde.
15 december » De Canadees James Naismith vindt het basketbal uit.
Dag van overlijden 3 juli 1954
De temperatuur op 3 juli 1954 lag tussen 8,6 °C en 16,0 °C en was gemiddeld 12,9 °C. Er was 0,3 uur zonneschijn (2%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
14 januari » De Amerikaanse actrice, Marilyn Monroe treedt in het huwelijk met de honkballer Joe DiMaggio.
1 februari » In Doetinchem wordt profvoetbalclub De Graafschap opgericht.
4 mei » Na een snelle carrière in het leger pleegt Alfredo Stroessner een succesvolle staatsgreep in Paraguay.
6 juni » Eerste Eurovisie-uitzending met een verslag van het Narcissenfeest in Montreux.
1 november » Benoeming van Giovanni Battista Montini tot aartsbisschop van Milaan.
15 december » De status van de Nederlandse Antillen en Suriname als deel van het Koninkrijk der Nederlanden wordt vastgelegd in het Statuut voor het Koninkrijk der Nederlanden.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I471742.php : benaderd 20 oktober 2026), "Jacobus Adrianus Bastiaansen (1891-1954)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.