Stamboom Eijsermans » Jelle Adamse (1806-1883)

Persoonlijke gegevens Jelle Adamse 

  • Hij is geboren in het jaar 1806.
  • Beroep: Boer.
    _UID 9A63DA2F-1DC1-4AC2-83FC-9E3A45A0F31E
    RIN MH:IF88216
  • Woonachtig: op "Feddema" nabij "Allingawier"|Grouw/Akkrum.
    _UID 462932F0-5132-4A9E-AD4D-C80B6AEB8BAB
    RIN MH:IF49850
  • Hij is overleden op 24 juni 1883 in Idaarderadeel, hij was toen 77 jaar oud.
  • Een kind van Gauke Adamse en Antje N.N.

Gezin van Jelle Adamse

Hij is getrouwd met Uilkje de Wendt.

Zij zijn getrouwd.


Kind(eren):

  1. Antje Adamse  1831-????
  2. Ypkje Adamse  1833-1916 
  3. Hiltje Adamse  1834-1924
  4. Richtje Adamse  1836-????

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jelle Adamse?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jelle Adamse

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jelle Adamse

Gauke Adamse
1775-1831
Antje N.N.
1768-1830

Jelle Adamse
1806-1883


Antje Adamse
1831-????
Ypkje Adamse
1833-1916
Hiltje Adamse
1834-1924

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 24 juni 1883 lag rond de 17,9 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 86%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1883: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 8 februari » Lewis Waterman vindt de vulpen uit.
    • 24 mei » Opening van de Brooklyn Bridge in New York in de Verenigde Staten.
    • 12 augustus » De laatste levende Quagga (een zebra-soort) sterft in dierentuin Artis
    • 27 augustus » Uitbarsting van de Krakatau, met een vloedgolf tot gevolg.
    • 15 oktober » Inhuldiging van het Brusselse Justitiepaleis.
    • 18 november » Amerikaanse en Canadese spoorwegen stellen vier standaard tijdzones in voor het hele continent, waarmee een eind komt aan de verwarring door het gebruik van duizenden lokale tijdrekeningen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Adamse

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Adamse.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Adamse.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Adamse (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I470409.php : benaderd 28 december 2025), "Jelle Adamse (1806-1883)".