Stamboom Eijsermans » Antonie van Gerwen (1843-1887)

Persoonlijke gegevens Antonie van Gerwen 

  • Hij is geboren op 28 april 1843 in Tilburg.
    Geboorteakte Antonie van Gerwen Tilburg

    GemeenteTilburg
    Brontypeboek
    Archiefnummer16
    ArchiefnaamBurgerlijke stand
    Bronnaamregister van geboorten
    RegisternaamGeboorteregister 1843
    CodeTB_G_1843
    Periode register1843
    Aktenummer160

    KindAntonie van Gerwen
    GeboorteplaatsTilburg
    Geboortedatum28-04-1843
    Geslachtm

    VaderPeter van Gerwen

    MoederGerardina van den Berg
  • Hij is overleden op 5 mei 1887 in Tilburg, hij was toen 44 jaar oud.
    Overlijdensakte Antonie van Gerwen Tilburg

    GemeenteTilburg
    Brontypeboek
    RegisternaamOverlijdensregister 1887
    CodeTLB_O_1887
    Periode register1887
    Aktenummer335
    DiversenEerst weduwnaar van Cornelia Schraven.

    OverledeneAntonie van Gerwen
    GeboorteplaatsTilburg
    Plaats overlijdenTilburg
    Datum overlijden05-05-1887
    Geslachtm
    Leeftijd44 jaar

    RelatieAnna Elisabeth Manni

    VaderPeter van Gerwen

    MoederGerardina van den Berg
  • Een kind van Peter van Gerwen en Gerardina van den Berg
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 15 april 2023.

Gezin van Antonie van Gerwen

(1) Hij is getrouwd met Cornelia Schraven.

Zij zijn getrouwd op 10 mei 1867 te Udenhout, hij was toen 24 jaar oud.

Huwelijksregister Udenhout 1867
Bron: burgerlijke standSoort registratie: BS huwelijksakte
(Akte)datum: 10-05-1867
Plaats: Udenhout
Bijzonderheden: Akte bevat meer informatie.
Vader van de bruidegom
Peter van Gerwen
Moeder van de bruidegom
Gerardina van den Berg
Bruidegom
Antonie van Gerwen
geboren 28-04-1833 te Tilburg
Bruid
Cornelia Schraven
geboren 24-08-1840 te Udenhout
Vader van de bruid
Hendrik Schraven
Moeder van de bruid
Lucia Maria van Gils
Bronvermelding
Huwelijksregister Udenhout 1867, archiefnummer 50, inventarisnummer 8118, aktenummer 13
Gemeente: Udenhout
Periode: 1867

Kind(eren):

  1. Henricus van Gerwen  1866-????


(2) Hij is getrouwd met Anna Elisabeth Manni.

Zij zijn getrouwd op 7 november 1878 te Tilburg, hij was toen 35 jaar oud.

Huwelijksakte Antonie van Gerwen 07-11-1878 Tilburg

GemeenteTilburg
Brontypeboek
Archiefnummer16
ArchiefnaamAmbtenaar van de burgerlijke stand te Tilburg 1811-1957
Bronnaamhuwelijksregisters
RegisternaamHuwelijksregister 1878
CodeTB_H_1878
Periode register1878
Aktenummer160
PlaatsTilburg
Datum07-11-1878
DiversenEerdere partner bruidegom: Cornelia Schraven. Eerdere partner bruid: Adriaan Roestenberg.

BruidegomAntonie van Gerwen
GeboorteplaatsTilburg
Geboortedatum28-04-1843
Leeftijd35 jaar

BruidAnna Elisabeth Manni
GeboorteplaatsTilburg
Geboortedatum15-09-1843
Leeftijd35 jaar

Vader bruidegomPeter van Gerwen

Moeder bruidegomGerardina van den Berg

Vader bruidJohannes Manni

Moeder bruidJohanna Maria van den Dungen

Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Antonie van Gerwen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Antonie van Gerwen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Antonie van Gerwen

Antonie van Gerwen
1843-1887

(1) 1867
(2) 1878

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 28 april 1843 lag rond de 14,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1843: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Leo Dehon, Frans priester, stichter van de Priestercongregatie van het Heilig Hart van Jezus († 1925)
    • 25 maart » De Thames Tunnel in Londen wordt geopend, 's werelds eerste tunnel onder water.
    • 28 juni » Huwelijk van kroonprins Frederik Willem van Mecklenburg-Strelitz en prinses Augusta van Cambridge in Buckingham Palace in Londen.
    • 19 juli » Tewaterlating van het eerste, volledig metalen, stoomschip: de SS Great Britain.
    • 19 december » De eerste publicatie van A Christmas Carol van Charles Dickens.
  • De temperatuur op 7 november 1878 lag rond de 7,9 °C. Er was 0.4 mm neerslag. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 79%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
  • In het jaar 1878: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 20 februari » Kardinaal Gioacchino Pecci wordt gekozen tot Paus Leo XIII.
    • 3 maart » Kroning van Paus Leo XIII in Rome.
    • 3 april » Het Rotterdamsch Nieuwsblad verschijnt voor het eerst.
    • 4 mei » De fonograaf wordt voor het eerst gedemonstreerd.
    • 2 juli » Eerste Varsity (roeien).
    • 7 september » William Booth verandert de naam van zijn Christian Mission in The Salvation Army. In Nederlands wordt dit het Leger des Heils genoemd.
  • De temperatuur op 5 mei 1887 lag rond de 13,3 °C. Er was 4 mm neerslag. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 79%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1887: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 26 januari » Slag bij Dogali: Abessinië verslaat de Italianen.
    • 28 januari » De eerstesteenlegging van de Eiffeltoren vindt plaats in Parijs. De toren wordt ingehuldigd op 31 maart 1889.
    • 22 maart » De eerste editie van de Colombiaanse krant El Espectador verschijnt.
    • 3 juni » Oprichting van de Argentijnse gymnastiek- en schermclub Club de Gimnasia y Esgrima de La Plata.
    • 4 juni » In Parijs wordt het Institute Pasteur opgericht.
    • 26 juli » Het eerste Esperantoboek komt uit. De verwachting is dat binnen 100 jaar de hele wereld deze taal spreekt.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Gerwen


De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I46543.php : benaderd 26 december 2025), "Antonie van Gerwen (1843-1887)".