Stamboom Eijsermans » Jacoba Gerlach (± 1792-1846)

Persoonlijke gegevens Jacoba Gerlach 

  • Ze werd gedoopt rond 1792 in Breda.
  • Zij is overleden op 25 september 1846 in Gilze en Rijen.
    Overlijdensakte Jacoba Gerlach Gilze en Rijen

    GemeenteGilze en Rijen
    Brontypeboek
    RegisternaamOverlijdensregister 1846
    CodeGZRI_O_1846
    Periode register1846
    Aktenummer47

    OverledeneJacoba Gerlach
    GeboorteplaatsBreda
    Plaats overlijdenGilze en Rijen
    Datum overlijden25-09-1846
    Geslachtv
    Leeftijd54 jaar

    RelatieMathijs Postelmans

    VaderJohannes Gerlach

    MoederCatharina Priegel
  • Een kind van Johannes Gerlach en Catharina Priegel
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 24 juli 2012.

Gezin van Jacoba Gerlach

Zij is getrouwd met Mathias Postelmans.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):

  1. Christina Postelmans  1818-1901 
  2. Willem Postelmans  1830-1862
  3. Petrus Postelmans  1835-1835

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jacoba Gerlach?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jacoba Gerlach

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jacoba Gerlach

Johannes Gerlach
± 1765-????
Catharina Priegel
± 1765-????

Jacoba Gerlach
± 1792-1846



Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 25 september 1846 lag rond de 18,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt dampig regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1846: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 24 april » Begin van de Mexicaans-Amerikaanse Oorlog.
    • 1 mei » Oprichting van het rooms-katholieke apostolisch vicariaat Japan
    • 13 mei » Het Amerikaanse Congres verklaart Mexico de oorlog.
    • 21 juni » Kroning van Paus Pius IX in Rome.
    • 23 september » Ontdekking van Neptunus door de Franse astronoom Urbain Le Verrier en de Britse astronoom John Couch Adams. De vinding werd geverifieerd door de Duitse astronoom Johann Gottfried Galle.
    • 4 november » Benjamin Palmer verkrijgt octrooi op het kunstbeen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Gerlach

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Gerlach.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Gerlach.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Gerlach (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I46422.php : benaderd 31 december 2025), "Jacoba Gerlach (± 1792-1846)".