Stamboom Eijsermans » Hendrina Ardina van Amstel (1791-1868)

Persoonlijke gegevens Hendrina Ardina van Amstel 


Gezin van Hendrina Ardina van Amstel

(1) Zij is getrouwd met Adriaan van Vlijmen.

Zij zijn getrouwd op 25 mei 1816 te Oss.

Huwelijksregister Oss 1816
Bron: burgerlijke standSoort registratie: BS huwelijksakte
(Akte)datum: 25-05-1816
Plaats: Oss
Vader van de bruidegom
Lambertus van Vlijmen
Moeder van de bruidegom
Maria Leermakers
Bruidegom
Ariaan van Vlijmen
geboren 01-04-1781 te Empel
Bruid
Hendrien Cijmen van Amstel
geboren 20-03-1793 te Oss
Vader van de bruid
Cijmen van Amstel
Moeder van de bruid
Mechel Klaas Wellens
Bronvermelding
Huwelijksregister Oss 1816, archiefnummer 50, inventarisnummer 6069, aktenummer 14
Gemeente: Oss
Periode: 1816

Kind(eren):

  1. Francis van Vlijmen  1818-1848
  2. Jan van Vlijmen  1823-1899 
  3. Maria van Vlijmen  1825-1909
  4. Mechtelt van Vlijmen  ± 1828-1898
  5. Adriaan van Vlijmen  1830-1883 


(2) Zij is getrouwd met Christiaan van Lieverloo.

Zij zijn getrouwd op 10 juli 1840 te Oss.

Huwelijksregister Oss 1840
Bron: burgerlijke standSoort registratie: BS huwelijksakte
(Akte)datum: 10-07-1840
Plaats: Oss
Bijzonderheden: Akte bevat meer informatie.
Vader van de bruidegom
Peter Lucas van Lieverloo
Moeder van de bruidegom
Ardina Reuvers
Bruidegom
Christiaan van Lieverloo
geboren 24-07-1810 te Oss
Bruid
Hendriena van Amstel
geboren 21-03-1791 te Oss
Vader van de bruid
Simon van Amstel
Moeder van de bruid
Mechtilda Wellens
Bronvermelding
Huwelijksregister Oss 1840, archiefnummer 50, inventarisnummer 6071, aktenummer 28
Gemeente: Oss
Periode: 1840

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrina Ardina van Amstel?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrina Ardina van Amstel

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrina Ardina van Amstel

Claas Wellens
< 1730-????

Hendrina Ardina van Amstel
1791-1868

(1) 1816
(2) 1840

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 21 maart 1791 lag rond de 7,0 °C. Er was 154 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuiden. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1791: Bron: Wikipedia
    • 4 maart » Vermont wordt toegelaten als 14e staat in de VS. Het is de eerste staat na de 13 'oorspronkelijke' staten die bij de VS wordt toegevoegd.
    • 3 mei » De eerste geschreven grondwet van Europa treedt in werking in Polen. (Poolse Grondwet van 3 mei 1791)
    • 22 augustus » Slaven komen in opstand op het eiland Hispaniola, waarmee het proces gestart wordt van de latere oprichting van Haïti en de Dominicaanse Republiek.
    • 30 september » Première van de opera Die Zauberflöte van Wolfgang Amadeus Mozart in Wenen.
    • 4 december » Eerste nummer van The Observer, de eerste zondagskrant ter wereld.
    • 15 december » De Amerikaanse Bill of Rights wordt aangenomen.
  • De temperatuur op 10 juli 1840 lag rond de 15,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt regen bui. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1840: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 22 januari » Britse kolonisten komen aan in Nieuw-Zeeland.
    • 2 april » De Republiek Los Altos wordt geannexeerd door Guatemala.
    • 2 juni » Oprichting van het Apostolisch Vicariaat Limburg in Nederland.
    • 2 juni » Oprichting van het Apostolisch vicariaat Luxemburg.
    • 7 oktober » Koning Willem I doet afstand van de troon.
    • 15 december » De resten van Napoleon Bonaparte worden bijgezet in de Invalides.
  • De temperatuur op 25 december 1868 lag rond de 7,7 °C. De winddruk was 8 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 74 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 84%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • In het jaar 1868: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 20 februari » Huwelijk van prins Lodewijk van Beieren en aartshertogin Maria Theresia Henriëtte van Oostenrijk-Este in Wenen.
    • 7 augustus » Oprichting van de Rooms-katholieke Apostolische Prefectuur Denemarken.
    • 18 augustus » De Britse astronoom Norman Lockyer ontdekt helium op de zon.
    • 23 september » Puerto Rico verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
    • 28 september » Koningin Isabella II van Spanje vlucht naar Frankrijk.
    • 1 oktober » Het eerste nummer van het rooms-katholieke blad De Maasbode verschijnt.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Amstel


De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I446720.php : benaderd 27 december 2025), "Hendrina Ardina van Amstel (1791-1868)".