Stamboom Eijsermans » Anna Maria Bertens (1857-1934)

Persoonlijke gegevens Anna Maria Bertens 

  • Zij is geboren op 10 december 1857 in Tilburg.
  • Zij is overleden op 28 november 1934 in Tilburg, zij was toen 76 jaar oud.
    Bidprentje Anna Maria Bertens

    RegisternaamBidprentjes - Letter B
    DiversenGeboortedatum is foutief vermeld: moet zijn 10 december 1857.

    OverledeneAnna Maria Bertens
    GeboorteplaatsTilburg
    Plaats overlijdenTilburg
    Geboortedatum10-12-1858
    Datum overlijden28-11-1934

    RelatieNorbertus van den Dries
  • Een kind van Johannes Bertens en Hendrika Bergmans
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 15 november 2013.

Gezin van Anna Maria Bertens

Zij is getrouwd met Norbertus Wilhelmus van den Dries.

Zij zijn getrouwd op 11 oktober 1877 te Tilburg, zij was toen 19 jaar oud.

Huwelijksakte Norbertus Wilhelmus van den Dries 11-10-1877 Tilburg

GemeenteTilburg
Brontypeboek
Archiefnummer16
ArchiefnaamAmbtenaar van de burgerlijke stand te Tilburg 1811-1957
Bronnaamhuwelijksregisters
RegisternaamHuwelijksregister 1877
CodeTB_H_1877
Periode register1877
Aktenummer160
PlaatsTilburg
Datum11-10-1877

BruidegomNorbertus Wilhelmus van den Dries
GeboorteplaatsTilburg
Geboortedatum23-05-1854
Leeftijd23 jaar

BruidAnna Maria Bertens
GeboorteplaatsTilburg
Geboortedatum10-12-1857
Leeftijd19 jaar

Vader bruidegomJohannes Franciscus van den Dries

Moeder bruidegomCornelia Tuerlings

Vader bruidJohannes Bertens

Moeder bruidHendrika Bergmans

Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Anna Maria Bertens?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Anna Maria Bertens

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 10 december 1857 lag rond de 2,7 °C. De winddruk was 1.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 91%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 1 juli 1856 tot 18 maart 1858 was er in Nederland het kabinet Van der Brugghen met als eerste minister Mr. J.L.L. van der Brugghen (protestant).
  • In het jaar 1857: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 3 maart » Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk verklaren de oorlog aan China (Tweede Opiumoorlog).
    • 4 maart » De eerste vakbond in België, de Gentse "Broederlijke Maatschappij der Wevers", wordt opgericht.
    • 4 maart » James Buchanan wordt beëdigd als 15e president van de Verenigde Staten
    • 23 maart » New York beleeft de wereldprimeur van de personenlift met valbeveiliging.
    • 26 juni » Officiële opening van het station Essen (België).
    • 24 oktober » Oprichting van Sheffield FC, door de FIFA erkend als oudste voetbalclub ter wereld.
  • De temperatuur op 11 oktober 1877 lag rond de 11,9 °C. Er was 3 mm neerslag. De winddruk was 16 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 60%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
  • In het jaar 1877: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 4 maart » Pjotr Iljitsj Tsjaikovski's ballet Zwanenmeer heeft zijn eerste uitvoering.
    • 13 juni » Lodewijk IV van Hessen-Darmstadt volgt zijn overleden oom Lodewijk III van Hessen-Darmstadt op als groothertog van Hessen.
    • 15 augustus » In hun uitvindersvete behaalt Edison toch nog een kleine overwinning op Bell: door Edisons toedoen op deze dag zeggen we tegenwoordig "hallo" als begroeting aan de telefoon en niet "ahoy" (Bells keuze).
    • 16 november » Paus Pius IX roept de Heilige Franciscus van Sales (1567-1622) uit tot kerkleraar.
    • 21 november » Thomas Edison vindt de fonograaf uit.
    • 6 december » De eerste editie van The Washington Post verschijnt.
  • De temperatuur op 28 november 1934 lag tussen 7,0 °C en 10,6 °C en was gemiddeld 8,6 °C. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1934: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,3 miljoen inwoners.
    • 1 april » Bonnie en Clyde vermoorden twee jonge highway patrol-agenten nabij Grapevine (Texas).
    • 13 april » Uitgifte van het eerste nummer van het damestijdschrift Libelle.
    • 28 mei » In Canada wordt de Dionne-vijfling geboren.
    • 9 juni » Donald Duck maakt zijn debuut in de tekenfilm The Wise Little Hen.
    • 15 september » De Nederlandse wielrenners Sam Hoevens, Klaas van Nek jr. en Flip Reijnders komen bij Schoorldam om het leven nadat hun auto in botsing komt met een stoomtram.
    • 22 oktober » De beruchte bankrover Charles Arthur "Pretty Boy" Floyd wordt neergeschoten door FBI-agenten in East Liverpool.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Bertens

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Bertens.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Bertens.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Bertens (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I443350.php : benaderd 28 september 2026), "Anna Maria Bertens (1857-1934)".