Stamboom Eijsermans » Maria Theodora van Amelsfoort (1889-1962)

Persoonlijke gegevens Maria Theodora van Amelsfoort 

  • Zij is geboren op 9 juni 1889 in Goirle.
  • Zij is overleden op 12 september 1962 in Goirle, zij was toen 73 jaar oud.
    Geboorteakte Maria Theodora van Amelsfoort Goirle
    Gemeente Goirle
    Brontype boek
    Archiefnummer 907
    Archiefnaam Burgerlijke stand
    Bronnaam register van geboorten
    Registernaam Geboorteregister 1889
    Periode register 1889
    Aktenummer 34

    Kind Maria Theodora van Amelsfoort
    Geboorteplaats Goirle
    Geboortedatum 09-06-1889
    Geslacht v

    Vader Peter Cornelis van Amelsfoort

    Moeder maria antonia Schouten
  • Een kind van Peter Cornelis van Amelsfoort en Maria Antonia Schouten
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 12 april 2011.

Gezin van Maria Theodora van Amelsfoort

Zij is getrouwd met Michiel Johannes van Raak.

Zij zijn getrouwd op 23 april 1917 te Goirle, zij was toen 27 jaar oud.

Huwelijksakte Michiel Johannes van Raak 23-04-1917 Goirle
Gemeente Goirle
Brontype boek
Registernaam Huwelijksregister 1917
Code GLE_H_1917
Periode register 1917
Aktenummer 10
Plaats Goirle
Datum 23-04-1917

Bruidegom Michiel Johannes van Raak
Geboorteplaats Hilvarenbeek
Leeftijd 30

Bruid Maria Theodora van Amelsfoort
Geboorteplaats Goirle
Leeftijd 27

Vader bruidegom Jan Cornelis van Raak

Moeder bruidegom Maria Catharina van Gijsel

Vader bruid Peter Cornelis van Amelsfoort

Moeder bruid maria antonia Schouten

Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Theodora van Amelsfoort?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Maria Theodora van Amelsfoort

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Maria Theodora van Amelsfoort


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 9 juni 1889 lag rond de 17,5 °C. Er was 0.9 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 95%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1889: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 8 januari » Herman Hollerith krijgt octrooi op de tabelleermachine.
    • 4 maart » Benjamin Harrison wordt beëdigd als 23e president van de Verenigde Staten
    • 8 juli » Eerste editie van The Wall Street Journal.
    • 6 september » In Antwerpen ontploft de patroonfabriek Corvilain. Er vallen 95 slachtoffers.
    • 10 september » Albert I wordt vorst van Monaco.
    • 11 november » Washington wordt een staat van de Verenigde Staten.
  • De temperatuur op 23 april 1917 lag tussen -0,6 °C en 11,7 °C en was gemiddeld 5,9 °C. Er was 13,0 uur zonneschijn (90%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1917: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,5 miljoen inwoners.
    • 16 januari » De Duitse minister van buitenlandse zaken verstuurt het Zimmermanntelegram aan Mexico met het verzoek zich aan de kant van de Centrale Mogendheden te scharen in de Eerste Wereldoorlog.
    • 17 januari » De Verenigde Staten kopen de Maagdeneilanden van Denemarken voor $25 miljoen.
    • 31 maart » De Verenigde Staten nemen de Maagdeneilanden over na betaling van $25 miljoen aan Denemarken.
    • 6 april » De Verenigde Staten verklaren Duitsland de oorlog (zie Eerste Wereldoorlog).
    • 16 april » Vladimir Lenin keert terug naar Sint-Petersburg na jaren ballingschap.
    • 8 juli » De opstand in Petrograd (Sint-Petersburg) mislukt en Lenin vlucht naar Finland.
  • De temperatuur op 12 september 1962 lag tussen 12,4 °C en 18,8 °C en was gemiddeld 16,4 °C. Er was 1,6 mm neerslag gedurende 0,4 uur. Er was 0,6 uur zonneschijn (5%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
  • In het jaar 1962: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,7 miljoen inwoners.
    • 20 februari » De Mercury MA-6 wordt gelanceerd met aan boord John Glenn. Hij was daarmee de derde Amerikaan in de ruimte, maar wel de eerste Amerikaan in een baan om de aarde.
    • 1 juni » Israël maakt bekend dat Adolf Eichmann een dag eerder is geëxecuteerd, door middel van ophanging en dat zijn stoffelijk overschot is gecremeerd en is uitgestrooid over de Middellandse Zee.
    • 27 augustus » Lancering van Mariner 2, het eerste ruimtetuig dat langs Venus zal vliegen.
    • 18 oktober » De Nobelprijs voor de Fysiologie of Geneeskunde wordt toegekend aan James Watson, Francis Crick en Maurice Wilkins voor de ontdekking van de structuur van DNA.
    • 23 oktober » Zwemster Dawn Fraser uit Australië brengt in Melbourne haar eigen wereldrecord op de 100 meter vrije slag op exact één minuut: 1.00,0.
    • 31 oktober » Goedkeuring door de Belgische Kamer van Volksvertegenwoordigers van het wetsontwerp omtrent de taalgrens.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1882 » Bobby Kerr, Canadees atleet († 1963)
  • 1884 » Clinge Doorenbos, Nederlands zanger en cabaretier, journalist, kinderboeken-, liedjes- en stripschrijver († 1978)
  • 1890 » Heinz Hellmich, Duits generaal († 1944)
  • 1891 » Cole Porter, Amerikaans componist en tekstschrijver († 1964)
  • 1894 » Nedo Nadi, Italiaans schermer († 1940)
  • 1895 » Kurt Zeitzler, Duits generaal († 1963)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Amelsfoort


De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I4394.php : benaderd 25 december 2025), "Maria Theodora van Amelsfoort (1889-1962)".