De temperatuur op 18 oktober 1919 lag tussen 5,8 °C en 14,5 °C en was gemiddeld 10,1 °C. Er was 0,7 uur zonneschijn (7%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
21 maart » Oprichting van het Bauhaus in Weimar door Walter Gropius.
12 april » In Engeland wordt de 48-urige werkweek en het minimumloon ingevoerd.
13 april » Britse en Gurkha troepen vermoorden in Amritsar, India ten minste 379 ongewapende deelnemers aan demonstratie in het kader van de geweldloos-verzet-campagne van Gandhi
21 juli » Anthony Fokker sticht in Amsterdam zijn eigen vliegtuigfabriek.
20 oktober » Oprichting van de Roemeense voetbalclub Ceahlăul Piatra Neamț.
22 december » 250 linkse Amerikanen, onder wie de anarchistische voorvrouw Emma Goldman, worden naar Rusland gedeporteerd.
Trouwdag 28 september 1943
De temperatuur op 28 september 1943 lag tussen 2,5 °C en 8,0 °C en was gemiddeld 6,5 °C. Er was 12,5 mm neerslag gedurende 7,0 uur. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
27 februari » Het Nederlandse onderzeebootmoederschip de Colombia wordt ter hoogte van Simonstad door de Duitse onderzeeboot U-516 tot zinken gebracht.
20 juni » De Duitsers voeren bij een razzia in Amsterdam 5500 joden weg naar Westerbork.
3 september » Tweede Wereldoorlog: invasie van Italië door geallieerde troepen.
11 september » De nazi's beginnen met de vernietiging van de getto's van Minsk en Lida in Wit-Rusland.
14 september » Ontmoeting tussen Hitler en Mussolini in Rastenburg.
4 december » Het Joegoslavische Verzet vormt een voorlopige regering.
Dag van overlijden 14 september 1997
De temperatuur op 14 september 1997 lag tussen 7,7 °C en 17,6 °C en was gemiddeld 12,8 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 9,5 uur zonneschijn (74%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
15 januari » Philips sluit zijn Belgische winkelketen Super Club vanwege te hoge verliezen bij de winkels voor cd's, video's en computersoftware. Dat kost 540 werknemers hun baan.
16 januari » Bij de ontploffing van een autobom op een markt voor gebruikte auto's in Boufarik, op 25 kilometer ten zuiden van Algiers, vallen zeker veertien doden.
19 januari » Bij de ontploffing van een autobom voor een koffiehuis in een volksbuurt van Algiers vallen zeker 21 doden en zestig gewonden.
29 maart » Aanvaller Christian Vieri maakt in het WK-kwalificatieduel tegen Moldavië (3-0) het duizendste doelpunt uit de geschiedenis van het Italiaans voetbalelftal.
24 oktober » Justitie doet samen met de FIOD en de ECD invallen bij de Effectenbeurs, banken en enkele commissionairs. Mensen van naam en faam uit de financiële wereld worden gearresteerd.
17 november » In Luxor, Egypte worden bij de Tempel van Hatsjepsut (Deir el Bahari) 63 mensen (onder wie 58 toeristen) vermoord tijdens een aanslag door moslimmilitanten.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I435716.php : benaderd 16 oktober 2026), "Franciscus van Dun (1919-1997)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.