Stamboom Eijsermans » Christianus van Carstanje

Persoonlijke gegevens Christianus van Carstanje 


    Gezin van Christianus van Carstanje

    Hij is getrouwd met Anna Margarita Heijmans.

    Zij zijn getrouwd op 28 oktober 1830 te Loon op Zand.

    BruidegomAdrianus van der Schans
    GeboorteplaatsLoon op Zand
    Geboortedatum04-01-1789
    Vader bruidegomHendrik van der Schans
    Moeder bruidegomDirske Pruijsers
    BruidAnna Margarita Heijmans
    GeboorteplaatsLoon op Zand
    Geboortedatum29-03-1785
    Vader bruidCornelis Heijmans
    Moeder bruidPetronella Ligtvoet
    Datum huwelijk28-10-1830
    PlaatsLoon op Zand
    BronHuwelijksregister Loon op Zand 1830
    Toegangsnr.50
    Inv.nr.4850
    Aktenummer25

    Kind(eren):

    1. Johanna van Christanje  1808-???? 


    Notities over Christianus van Carstanje

    _UID 0DB81CE3-08D9-409C-8737-9D89F537AC88
    _UPD 20 FEB 2009 13:58:44 GMT+1
    SURN van Carstanje

    Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Christianus van Carstanje?
    De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

    Voorouders (en nakomelingen) van Christianus van Carstanje


    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 28 oktober 1830 lag rond de 13,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: betrokken winderig regen. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1830: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 2,6 miljoen inwoners.
      • 25 maart » De pangeran Diponegoro wordt ondanks een vrijgeleide door luitenant-generaal baron De Kock te Magelang gevangengenomen. Einde van de Java-oorlog (opstand tegen het Nederlands gezag in Java).
      • 6 april » De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, ook Mormonen genoemd, wordt officieel georganiseerd.
      • 13 mei » Ecuador wordt onafhankelijk.
      • 18 mei » Het dorp Gendringen in de Achterhoek wordt door een grote brand grotendeels in de as gelegd.
      • 31 juli » Koning Karel X van Frankrijk wordt gedwongen tot troonsafstand en vlucht naar het buitenland.
      • 5 december » De Symphonie fantastique van Hector Berlioz wordt voor het eerst uitgevoerd in het conservatorium van Parijs.

    Over de familienaam Van Carstanje


    De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I430097.php : benaderd 10 februari 2026), "Christianus van Carstanje".