De temperatuur op 27 juli 1889 lag rond de 19,1 °C. Er was 1 mm neerslag. De winddruk was 30 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 69%. Bron: KNMI
4 maart » Benjamin Harrison wordt beëdigd als 23e president van de Verenigde Staten
24 mei » Paus Leo XIII benoemt zeven nieuwe kardinalen, onder wie de Belgische aartsbisschop van Mechelen Petrus Lambertus Goossens.
27 juni » Huwelijk van prins Willem van Hohenzollern en prinses Maria Theresia van Bourbon in Slot Sigmaringen.
10 september » Albert I wordt vorst van Monaco.
6 oktober » Opening van het cabaret de Moulin Rouge in Parijs.
8 december » Op initiatief van Pim Mulier wordt de Nederlandse Atletiek en Voetbalbond, de voorloper van de KNVB, opgericht.
Trouwdag 9 april 1920
De temperatuur op 9 april 1920 lag tussen 9,1 °C en 17,1 °C en was gemiddeld 12,3 °C. Er was 3,7 mm neerslag. Er was 0,4 uur zonneschijn (3%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
14 maart » Harry Boye Karlsen, Noors voetballer († 1994)
13 mei » Heiligverklaring van Margaretha Maria Alacoque (1647-1690), Frans religieuze en mystica
1 augustus » Frankrijk roept het mandaatgebied Libanon uit.
15 augustus » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub Empoli FC.
8 september » Oprichting van het Italiaans Regentschap Carnaro.
4 oktober » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalclub Club Atlético Bella Vista in de hoofdstad Montevideo.
Dag van overlijden 3 mei 1960
De temperatuur op 3 mei 1960 lag tussen -1,3 °C en 15,0 °C en was gemiddeld 7,1 °C. Er was 11,7 uur zonneschijn (78%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
22 maart » Arthur Schawlow en Charles Townes verkrijgen patent op de laser.
18 april » Eerste testuitzending van de V.R.O.N. (=Radio Veronica).
6 mei » Prinses Margaret van Groot-Brittannië trouwt in Londen met de fotograaf Antony Armstrong-Jones.
7 mei » Michail Tal wordt de jongste wereldkampioen schaken aller tijden.
6 juni » Benoeming van de Duitse kardinaal Augustin Bea tot eerste president van het Secretariaat voor de eenheid onder de Christenen van de Romeinse Curie.
12 oktober » De Russische premier Nikita Chroesjtsjov slaat tijdens een vergadering van de Verenigde Naties met zijn schoen op zijn lessenaar.
Dag van begraven 9 mei 1960
De temperatuur op 9 mei 1960 lag tussen 9,3 °C en 23,0 °C en was gemiddeld 16,6 °C. Er was 6,8 uur zonneschijn (44%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
6 juni » Benoeming van de Duitse kardinaal Augustin Bea tot eerste president van het Secretariaat voor de eenheid onder de Christenen van de Romeinse Curie.
27 juni » Chemische synthese van chlorofyl door Robert Woodward.
19 augustus » Koude Oorlog - in Moskou wordt Gary Powers, de piloot van het neergehaalde Amerikaanse U-2 vliegtuig, door de Sovjet-Unie veroordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf + 7 jaar werkkamp voor spionage.
20 augustus » Senegal verlaat de Mali-federatie en wordt een zelfstandige staat.
5 september » Cassius Clay wint de gouden medaille in boksen bij de Olympische Spelen in Rome.
16 december » Een DC-8 van United Airlines en een Super-Constellation van TWA komen met elkaar in botsing boven New York waarbij 134 mensen omkomen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I428492.php : benaderd 18 oktober 2026), "Jerome Alphons Willaert (1889-1960)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.