2 april » Dimitri Spijagin (Russisch minister van Binnenlandse Zaken wordt in Mariinskipaleis vermoordt door een terrorist)
1 juni » De grote staking van Twentse textielarbeiders verloopt. Op het hoogtepunt van de acties waren 45.000 textielarbeiders werkloos, hetzij door staking, hetzij door uitsluiting.
23 juli » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub SBV Excelsior.
31 oktober » Voltooiing van de eerste telegraafkabel door de Stille Oceaan.
14 december » Eerste telegraafkabel gelegd onder de Stille Oceaan.
Dag van overlijden 7 juli 1965
De temperatuur op 7 juli 1965 lag tussen 11,4 °C en 18,7 °C en was gemiddeld 14,7 °C. Er was 3,0 mm neerslag gedurende 1,4 uur. Er was 1,7 uur zonneschijn (10%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
1 januari » Eerste nieuwjaarsduik in de Noordzee bij Scheveningen, georganiseerd door zwemclub Residentie. De acht dappere deelnemers krijgen warme erwtensoep.
29 maart » Een vermomde kroonprinses Beatrix trekt met majoor Bosshardt van het Leger des Heils door de binnenstad van Amsterdam.
30 maart » Vietnamoorlog: een autobom ontploft voor de Amerikaanse ambassade in Saigon, 22 mensen komen om, 183 raken gewond.
6 april » Vanaf Cape Kennedy wordt Early Bird gelanceerd, de eerste commerciële communicatie-satelliet.
14 september » Paus Paulus VI opent in Rome de vierde en laatste zitting van het Tweede Vaticaans Concilie.
4 oktober » Eendaags bezoek van Paus Paulus VI aan New York voor een toespraak tot de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties en een bezichtiging van de Piëta van Michelangelo uit de Sint Pieter te Rome op de Wereldtentoonstelling.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I416250.php : benaderd 17 oktober 2026), "Maria Josepha Mertens (1902-1965)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.