Stamboom Eijsermans » Rosalia Merckx (1895-1929)

Persoonlijke gegevens Rosalia Merckx 


Gezin van Rosalia Merckx

Zij is getrouwd met Thomas Maas.

Toestemming voor het huwelijk is 19 juni 1915 verkregen.

Zij zijn getrouwd op 3 juli 1915 te Hooge en Lage Mierde, zij was toen 20 jaar oud.

Getuige: Johannes/Antonius Maas/
Getuige: Stephanus/Merckx/
Getuige: Hendrikus/Maas/
Getuige: Godefridus/Luyten/

Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Rosalia Merckx?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Rosalia Merckx

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Rosalia Merckx

Johannis Maas
1829-1917

Rosalia Merckx
1895-1929

1915

Thomas Maas
1887-1982


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 10 april 1895 lag rond de 11,1 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 95%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1895: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 16 april » Hockey en Bandy Club "Haarlem & Omstreken" wordt opgericht, een van de voorlopers van het huidige HC Bloemendaal.
    • 25 mei » Iers toneelschrijver en dichter Oscar Wilde wordt schuldig bevonden aan sodomie en moet voor twee jaar de gevangenis in.
    • 19 juni » In Valparaíso wordt de Chileense voetbalbond ("Federación de Fútbol de Chile") opgericht.
    • 10 augustus » Groot-Brittannië, Eerste Proms-concert.
    • 10 november » Eerste voorstelling van de cinematograaf van de gebroeders Lumière in Brussel.
    • 28 december » De Gebroeders Lumière tonen voor het eerst films aan een betalend publiek.
  • De temperatuur op 3 juli 1915 lag tussen 14,0 °C en 24,2 °C en was gemiddeld 18,3 °C. Er was 8,2 uur zonneschijn (49%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1915: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,3 miljoen inwoners.
    • 17 januari » In Amsterdam wordt het Antoni van Leeuwenhoek Ziekenhuis gesticht, ten behoeve van kankerpatiënten.
    • 16 februari » De Fransen beginnen in Champagne een winteroffensief tegen de Duitse troepen; een maand later wordt het zonder enig resultaat afgeblazen.
    • 22 april » Tijdens de Eerste Wereldoorlog maken Duitse troepen bij Ieper (België) voor het eerst gebruik van gifgas in de Ieperboog.
    • 7 mei » De RMS Lusitania wordt getorpedeerd door een Duitse onderzeeboot.
    • 1 augustus » De spoorlijn Uithoorn - Alphen aan den Rijn wordt geopend.
    • 28 september » Britse troepen verslaan de Turken bij Kout-El-Mara in Mesopotamië.
  • De temperatuur op 4 juni 1929 lag tussen 5,5 °C en 13,4 °C en was gemiddeld 10,8 °C. Er was 1,0 mm neerslag. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1929: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,7 miljoen inwoners.
    • 31 januari » Leon Trotski wordt verbannen uit de Sovjet-Unie.
    • 14 februari » In Chicago worden zeven mannen door een rivaliserende bende doodgeschoten tijdens het Valentijnsdag Bloedbad.
    • 18 april » Het Paleis voor Volksvlijt in Amsterdam wordt door een grote brand verwoest.
    • 16 mei » De eerste Oscar-uitreiking.
    • 7 juni » Vaticaanstad wordt een stadstaat.
    • 29 november » De Amerikaanse admiraal Richard Byrd vliegt als eerste over de Zuidpool.
  • De temperatuur op 6 juni 1929 lag tussen 4,8 °C en 16,6 °C en was gemiddeld 11,9 °C. Er was 2,0 mm neerslag. Er was 0,7 uur zonneschijn (4%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1929: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,7 miljoen inwoners.
    • 10 januari » Publicatie van de eerste strip van Kuifje.
    • 18 januari » IJe Wijkstra doodt in het Groningse Doezum vier veldwachters die zijn minnares Aaltje van der Tuin bij hem willen weghalen.
    • 16 maart » "Compromis des Belges", eerste aanzet tot taalwetgeving in België.
    • 1 april » Introductie van de jojo in New York.
    • 7 juni » Vaticaanstad wordt een stadstaat.
    • 11 september » In Rotterdam fuseren de scheepswerven Wilton en Fijenoord.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Merckx

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Merckx.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Merckx.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Merckx (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I412122.php : benaderd 29 september 2026), "Rosalia Merckx (1895-1929)".