Stamboom Eijsermans » Reinier Ii "Reinier Ii" van Henegouwen (± 880-± 932)

Persoonlijke gegevens Reinier Ii "Reinier Ii" van Henegouwen 

  • Roepnaam is Reinier Ii.
  • Hij is geboren rond 880.
  • Feit: (predikaat) Graaf.Bron 1
  • Hij is overleden rond 932.
  • Hij is begraven rond 940.
  • Een kind van Reinier I van Henegouwen en Alberada N.N.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 16 augustus 2023.

Gezin van Reinier Ii "Reinier Ii" van Henegouwen

Hij is getrouwd met Adelheid van Bourgondië.

Zij zijn getrouwd rond 920.Bron 1


Kind(eren):

  1. Roelof Iii van Henegouwen  ± 922-± 992


Notities over Reinier Ii "Reinier Ii" van Henegouwen

Reinier II van Henegouwen (ca. 890 - na 932) was een zoon van Reinier I van Henegouwen en van Alberada.

Hij werd in 915 graaf van Henegouwen, Bergen en Valencijn, in opvolging van zijn vader. Zijn broer Giselbert II van Maasgouw werd hertog van Lotharingen. Om onbekende reden raakte hij in strijd met zijn broer en moest hem zijn kinderen in gijzeling geven. Met hulp van zijn zwager Berengarius van Namen viel hij Giselbert aan en wist de vrijheid van zijn kinderen te winnen. Giselbert verwoestte in 924 grote delen van Henegouwen. Reinier was in zijn verdere politiek vooral een bondgenoot van de Robertijnen.

Volgens sommige bronnen was Reinier getrouwd met Adelheid, dochter van Richard I van Bourgondië. De meeste bronnen gaan er echter van uit dat de naam van zijn vrouw niet bekend is. Reinier werd de vader van:

Reinier III
Rudolf (ovl. na 966), graaf van de Maasgouw en de Haspengouw, in 956 samen met Reinier bestraft door Bruno de Grote. Rudolf verloor zijn bezittingen maar kreeg ze later terug.
Leotard, genoemd in enkele aktes, overleden voor 944.
Richwara, gehuwd met graaf Neveling van de Betuwe.
Bron: Wikepedia

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Reinier Ii "Reinier Ii" van Henegouwen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Reinier Ii "Reinier Ii" van Henegouwen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Reinier Ii van Henegouwen

Alberada N.N.
± 851-916

Reinier Ii van Henegouwen
± 880-± 932

± 920

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)

Over de familienaam Van Henegouwen


De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I411866.php : benaderd 29 december 2025), "Reinier Ii "Reinier Ii" van Henegouwen (± 880-± 932)".