De temperatuur op 4 december 1919 lag tussen 3,9 °C en 10,5 °C en was gemiddeld 8,2 °C. Er was 5,4 mm neerslag. Er was 2,9 uur zonneschijn (36%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
23 maart » Benito Mussolini richt de fascistische partij op.
12 april » In Engeland wordt de 48-urige werkweek en het minimumloon ingevoerd.
14 juni » Alcock en Brown vliegen als eersten non-stop over de Atlantische Oceaan.
11 juli » In Nederland wordt een wet opgesteld waarin de achturige werkdag en een vrije zondag worden vastgelegd.
14 september » Oprichting van Oostenrijkse voetbalclub Kapfenberger SV.
28 november » Oprichting van de Duitse hockey- en tennisclub Der Club an der Alster.
Dag van overlijden 12 december 1946
De temperatuur op 12 december 1946 lag tussen 2,1 °C en 8,1 °C en was gemiddeld 4,5 °C. Er was 4,4 mm neerslag gedurende 6,7 uur. Er was 0,8 uur zonneschijn (10%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
19 januari » Eerste uitzending van RON (Regionale Omroep Noord), de voorloper van RONO.
17 februari » Een aantal prominente Nederlanders richt het Humanistisch Verbond op.
24 februari » Juan Perón wordt gekozen als president van Argentinië.
11 april » Instelling van de bisschoppelijke hiërarchie in China door Paus Pius XII met 20 aartsbisdommen en 79 bisdommen.
17 april » Syrië wordt onafhankelijk van Frankrijk.
24 oktober » De eerste foto van de Aarde vanuit de Ruimte wordt gemaakt met behulp van een V2-raket. De raket werd gelanceerd vanaf de Amerikaanse lanceerbasis White Sands, maakte de foto's vanaf een hoogte van 105 kilometer en viel vervolgens weer terug naar de Aarde.
Dag van begraven 16 december 1946
De temperatuur op 16 december 1946 lag tussen -11,9 °C en -4,1 °C en was gemiddeld -8,3 °C. Er was 6,4 uur zonneschijn (83%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
16 maart » NSB-propagandist Max Blokzijl wordt wegens landverraad gefusilleerd op de Waalsdorpervlakte.
1 mei » In Santa Cruz de la Sierra wordt de Boliviaanse voetbalclub Club Blooming opgericht.
30 juni » Op het atol Bikini in de Stille Oceaan verwoest een proefexplosie van de atoombom meer dan 200 afgedankte schepen.
11 juli » Oprichting van de Internationale Handbalfederatie (IHF).
15 oktober » Hermann Göring, de oprichter van de Luftwaffe, vergiftigt zichzelf in de nacht voor zijn geplande executie.
15 november » De overeenkomst van Linggadjati wordt op 15 november gesloten: politiek akkoord tussen de Nederlandse regering en de leiding van de eenzijdig uitgeroepen Republik Indonesia.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I405190.php : benaderd 22 oktober 2026), "Johannes Adriaan de Lepper (1919-1946)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.