Stamboom Eijsermans » Wilhelmus "Willem" van Eijck (1837-1911)

Persoonlijke gegevens Wilhelmus "Willem" van Eijck 

  • Roepnaam is Willem.
  • Hij is geboren op 31 mei 1837 in Tilburg.
  • Hij is overleden op 2 augustus 1911 in Tilburg, hij was toen 74 jaar oud.
    Overlijdensakte Wilhelmus van Eijck Tilburg

    GemeenteTilburg
    Brontypeboek
    Archiefnummer16
    RegisternaamOverlijdensregister 1911
    CodeTLB_O_1911
    Periode register1911
    Aktenummer477
    DiversenAangegeven door Josephus Maria Christiaan van Eijck, zoon.
    eerder weduwnaar van Johanna Maria van Herwijnen.

    OverledeneWilhelmus van Eijck
    GeboorteplaatsTilburg
    Plaats overlijdenTilburg
    Datum overlijden02-08-1911
    Geslachtm
    Leeftijd74 jaar

    RelatieMaria Hendrieka Molhuijsen

    VaderMartinus Adriaan van Eijck

    MoederPetronella van Venrooij
    --------------------------------------
    Bidprentje Willem van Eijck

    BrontypeBidprentje
    Archiefnummer410
    RegisternaamBidprentjes - Letter E
    Periode register1763-2014

    OverledeneWillem van Eijck
    GeboorteplaatsTilburg
    Plaats overlijdenTilburg
    Geboortedatum31-05-1837
    Datum overlijden02-08-1911
    Geslachtm

    RelatieHenriette Molhuijsen
    Geslachtv
  • Een kind van Martinus Adriaan van Eijck en Petronella van Venrooij
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 27 april 2015.

Gezin van Wilhelmus "Willem" van Eijck

(1) Hij is getrouwd met Maria Hendrika Molhuijsen.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):



(2) Hij is getrouwd met Johanna Maria van Herwijnen.

Zij zijn getrouwd op 2 augustus 1862 te Driel, hij was toen 25 jaar oud.

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Gelders Archief
Algemeen Toegangnr: 0207
Inventarisnr: 5463
Gemeente: Driel
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 23
Datum: 02-08-1862
Bruidegom Wilhelmus van Eijck
Geboortedatum: 31-05-1837
Geboorteplaats: Tilburg
Bruid Johanna Maria van Herwijnen
Geboortedatum: 19-05-1839
Geboorteplaats: Driel
Vader bruidegom Martinus Adriaan van Eijck
Moeder bruidegom Petronella van Venrooij
Vader bruid Hubertus van Herwijnen
Moeder bruid Petronella Hooijmans
Nadere informatie beroep Bg.: metselaar; beroep Bd.: zonder beroep; beroep vader Bg.: aannemer; beroep moeder Bg.: zonder beroep; beroep vader Bd.: geen beroep vermeld; beroep moeder Bd.: landbouwster

Kind(eren):

  1. Martinus van Eijck  ± 1867-1883

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Wilhelmus "Willem" van Eijck?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Wilhelmus "Willem" van Eijck

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 31 mei 1837 lag rond de 12,0 °C. Er was 550 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt donder weerlicht regen. Bijzondere weersverschijnselen: . Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1837: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 26 januari » Michigan ratificeert de Grondwet van de Verenigde Staten van Amerika en treedt toe tot de Unie als 26e staat.
    • 25 februari » Thomas Davenport verkrijgt het eerste octrooi op de elektromotor.
    • 20 juni » Victoria volgt haar overleden oom Willem IV op als koningin van het Verenigd Koninkrijk.
    • 7 juli » Laatste doodvonnisvoltrekking in Zwolle: Albert Wetterman wordt opgehangen voor de moord op zijn vrouw.
    • 8 augustus » De Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij wordt opgericht.
    • 12 december » De Göttinger Sieben worden door koning Ernst August I van Hannover ontslagen, drie van hen tevens verbannen.
  • De temperatuur op 2 augustus 1862 lag rond de 27,4 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 48%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 14 maart 1861 tot 31 januari 1862 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Loudon met als eerste ministers Mr. J.P.P. baron Van Zuijlen van Nijevelt (conservatief-liberaal) en Mr. J. Loudon (liberaal).
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1862: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 3 januari » Slag bij Cockpit Point in Prince William County, Virginia (Amerikaanse Burgeroorlog).
    • 5 januari » Slag bij Hancock (Amerikaanse Burgeroorlog)
    • 5 mei » Slag bij Puebla, Mexico verslaat de Fransen. Deze overwinning wordt elk jaar gevierd onder de naam Cinco de mayo.
    • 1 juli » Stichting van de Russische Staatsbibliotheek in Moskou.
    • 8 december » Met het Verdrag van Dappes vindt er een grenscorrectie plaats tussen Frankrijk en Zwitserland.
    • 13 december » De Geconfedereerde Staten winnen de Slag bij Fredericksburg in de Amerikaanse Burgeroorlog.
  • De temperatuur op 2 augustus 1911 lag tussen 15,4 °C en 25,8 °C en was gemiddeld 20,4 °C. Er was 1,1 mm neerslag. Er was 10,7 uur zonneschijn (69%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1911: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,0 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Germano Boettcher Sobrinho, Braziliaans voetbaldoelman († 1977)
    • 16 juni » Oprichting van het technologiebedrijf IBM.
    • 30 juni » Oprichting van de Apostolische Prefectuur Sumatra in Nederlands-Indië.
    • 21 augustus » De Mona Lisa wordt op klaarlichte dag gestolen uit het Louvre in Parijs.
    • 12 december » Hoofdstad van India wordt New Delhi, dat was voordien Calcutta .
    • 14 december » Roald Amundsen bereikt als eerste mens de Zuidpool.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Eijck


De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I40381.php : benaderd 27 december 2025), "Wilhelmus "Willem" van Eijck (1837-1911)".