Stamboom Eijsermans » Hendrikus "Harrie" Waterschoot (1890-1927)

Persoonlijke gegevens Hendrikus "Harrie" Waterschoot 


Gezin van Hendrikus "Harrie" Waterschoot

Hij is getrouwd met Johanna Hendrika Goutsmits.

Zij zijn getrouwd op 25 februari 1919 te Hooge en Lage Mierde, hij was toen 28 jaar oud.Bron 1


Kind(eren):

  1. Franciscus Waterschoot  1921-2006 


Notities over Hendrikus "Harrie" Waterschoot

Op 6 februari 1937 verhuist zijn weduwe met de kinderen naar Hoogeloon.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrikus "Harrie" Waterschoot?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrikus "Harrie" Waterschoot

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 23 juni 1890 lag rond de 18,1 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 57%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1890: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 20 maart » Otto von Bismarck wordt ontslagen als Duits rijkskanselier.
    • 10 juli » Wyoming wordt een staat van de Verenigde Staten.
    • 27 juli » Vincent van Gogh schiet zichzelf in de borst met een revolver. Aan zijn verwondingen overlijdt hij twee dagen later, op 29 juli.
    • 23 november » Het Groothertogdom Luxemburg wordt losgemaakt uit de personele unie met Nederland.
    • 4 december » Het stoffelijk overschot van Koning Willem III wordt bijgezet in Delft.
    • 29 december » Het bloedbad van Wounded Knee vindt plaats.
  • De temperatuur op 25 februari 1919 lag tussen -0,7 °C en 7,4 °C en was gemiddeld 2,7 °C. Er was 1,9 uur zonneschijn (18%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1919: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,7 miljoen inwoners.
    • 11 maart » Het Paraguayaans voetbalelftal speelt de eerste interland uit de geschiedenis en verliest thuis met 5-1 van buurland Argentinië.
    • 28 april » Officiële instelling van de Volkenbond tijdens de vredesbesprekingen in Versailles.
    • 21 juli » Anthony Fokker sticht in Amsterdam zijn eigen vliegtuigfabriek.
    • 19 augustus » Afghanistan wordt onafhankelijk van het Verenigd Koninkrijk.
    • 20 oktober » Oprichting van de Roemeense voetbalclub Ceahlăul Piatra Neamț.
    • 19 november » Oprichting van de Apostolische Prefectuur Celebes in Nederlands-Indië.
  • De temperatuur op 22 december 1927 lag tussen 0,7 °C en 9,2 °C en was gemiddeld 5,0 °C. Er was 16,4 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • In het jaar 1927: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,5 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Joop Wolff, Nederlands verzetsstrijder, journalist en communistisch politicus († 2007)
    • 11 mei » De Academy of Motion Picture Arts and Sciences, de "Academy" die de Oscars uitreikt, wordt opgericht.
    • 18 mei » In het dorp Bath in Michigan blaast een man zijn boerderij, de plaatselijke lagere school en zijn auto op. 45 mensen, voornamelijk schoolkinderen, komen om het leven.
    • 6 november » In Lima behaalt het Peruviaans voetbalelftal de grootste overwinning uit de geschiedenis van de nationale ploeg door Bolivia met 9-0 te verslaan.
    • 20 november » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de derde keer de Copa América door in de voorlaatste wedstrijd met 3-2 te winnen van titelverdediger Uruguay.
    • 2 december » De Ford Motor Company presenteert de Ford Model A.
  • De temperatuur op 24 december 1927 lag tussen 1,2 °C en 5,3 °C en was gemiddeld 3,4 °C. Er was 1,8 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • In het jaar 1927: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,5 miljoen inwoners.
    • 20 mei » Saoedi-Arabië wordt onafhankelijk van het Verenigd Koninkrijk.
    • 21 mei » Charles Lindbergh voltooit de eerste non-stop solovlucht over de Atlantische Oceaan.
    • 24 mei » Oprichting van de Chileense voetbalclub Universidad de Chile.
    • 20 juni » Paus Pius XI creëert twee nieuwe kardinalen, onder wie de Belgische aartsbisschop van Mechelen Jozef Van Roey.
    • 17 juli » De Luxemburgse wielrenner Nicolas Frantz wint de 21e editie van de Ronde van Frankrijk.
    • 29 juli » Ingebruikname eerste ijzeren long, in New York.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Waterschoot


De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I401553.php : benaderd 10 oktober 2026), "Hendrikus "Harrie" Waterschoot (1890-1927)".