8 mei » Op Martinique barst een vulkaan uit. Gloeiend hete lava stroomt over de hellingen van de Mont Pelée naar beneden. Ten gevolge van die uitbarsting verliezen vele mensen het leven en wordt de voornaamste stad op het eiland, Saint Pierre, verwoest.
31 mei » Einde van de Tweede Boerenoorlog in Zuid-Afrika.
23 juli » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub SBV Excelsior.
9 augustus » Eduard VII wordt gekroond als koning van het Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Ierland.
18 augustus » Oprichting van de Oostenrijkse omnisportvereniging Grazer AK.
23 augustus » Bij Herwijnen slaat een bootje om met passagiers voor een voor anker liggend stoomschip, vijf van de tien opvarenden verdrinken.
Trouwdag 3 mei 1939
De temperatuur op 3 mei 1939 lag tussen 3,0 °C en 12,5 °C en was gemiddeld 7,8 °C. Er was 11,0 uur zonneschijn (73%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
28 maart » Einde Spaanse Burgeroorlog, generaal Francisco Franco verovert Madrid.
14 april » Eerste editie van The Grapes of Wrath (De druiven der gramschap) door John Steinbeck.
22 mei » Onthulling van het grafmonument voor kardinaal Willem Marinus van Rossum in de Kloosterkerk te Wittem door kardinaal Pietro Fumasoni Biondi, zijn opvolger als prefect van de Propaganda Fide.
13 juni » Verheffing van de Apostolische Prefectuur Benkoelen in Nederlands-Indië tot Apostolisch vicariaat Palembang.
18 juli » Opening van het Hallenstadion in Zürich.
27 augustus » Het Slowaaks voetbalelftal speelt de eerste interland uit de geschiedenis. In Bratislava wordt Duitsland met 2-0 verslagen.
Dag van overlijden 19 april 1975
De temperatuur op 19 april 1975 lag tussen 6,8 °C en 12,5 °C en was gemiddeld 10,3 °C. Er was 4,0 mm neerslag gedurende 3,6 uur. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
13 april » Een aanval van falangisten op een palestijnse bus in Ain el-Roemane markeert het begin van 15 jaar burgeroorlog in Libanon.
13 april » Wielrenner Roger De Vlaeminck wint zijn derde Parijs-Roubaix.
5 juni » Egypte heropent het Suezkanaal dat sinds de Arabisch-Israëlische oorlog van 1967 was gesloten.
30 augustus » De Nederlander André Gevers wordt in Mettet (België) wereldkampioen wegwielrennen bij de amateurs.
3 september » Eerste uitzending van Hilversum 3 in stereo. Ingebruikname stereo DJ meubel.
11 september » De wet tot stichting van een Rijksuniversiteit Limburg in Maastricht wordt door de Tweede Kamer aangenomen.
Dag van begraven 22 april 1975
De temperatuur op 22 april 1975 lag tussen 4,5 °C en 21,0 °C en was gemiddeld 13,2 °C. Er was 11,3 uur zonneschijn (79%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
24 mei » Nederland besluit als eerste Europees NAVO-land tot de aanschaf van F-16 jachtvliegtuigen.
31 mei » Het Nederlands voetbalelftal verliest in Belgrado met 3-0 van Joegoslavië in een vriendschappelijk duel.
12 juli » Sao Tomé en Principe wordt onafhankelijk van Portugal.
18 september » Patty Hearst wordt gearresteerd na een jaar op de lijst van meest gezochte personen van de FBI te hebben gestaan.
27 september » In Utrecht wordt een grote demonstratie gehouden (door het kabinet georganiseerd) tegen de executie van vijf jonge Spaanse verzetsstrijders.
10 december » Andrej Sacharov krijgt de Nobelprijs voor de Vrede. Zijn echtgenote, Jelena Bonner, neemt de prijs in ontvangst.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I399941.php : benaderd 25 oktober 2026), "Franciscus "Franciscus" Maas (1902-1975)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.