Stamboom Eijsermans » Maria van Dun (-1831)

Persoonlijke gegevens Maria van Dun 

  • Zij is geboren.
  • Ze werd gedoopt op 6 juli 1746 in Goirle.
    Getuige: Theodorus/van der Flaas/
    Getuige: Adriana/de Bondt
    ROLE dochter
    DATE 06 JUL 1746
    PAGE Pg.28r
    -----------------------------------
    Doopakte Maria van Dun 06-07-1746 Goirle

    GemeenteGoirle
    Brontypeboek
    Archiefnummer364
    ArchiefnaamDoop-, trouw- en begraafboeken Goirle 1639-1810
    Deelnummer2
    Bronnaamdoop-, trouw- en doodboek
    RegisternaamInv.nr. 02 - Goirle - doopboek 1722-1810, trouwboek 1726-1810, aantekeningen van overlijden 1736-1792 (rooms-katholieke parochie)
    Periode register1722-1810
    Pagina28r
    PlaatsGoirle
    Datum06-07-1746

    KindMaria van Dun

    VaderGuilielmus van Duen

    MoederCatharina Beris
  • Zij is gedoopt.
  • Geloof: rk.
  • Zij is overleden op 18 juli 1831 in Goirle.
  • Een kind van Wilhelmus van Dun en Catharina Beeris
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 28 juli 2012.

Gezin van Maria van Dun

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria van Dun?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Maria van Dun


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 18 juli 1831 lag rond de 20,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: winderig omtrent betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1831: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 2 februari » Kardinaal Bartolomeo Alberto Cappellari wordt gekozen tot Paus Gregorius XVI.
    • 7 februari » België - Oprichting van de krant L'indépendant.
    • 16 juni » Het eerste nummer van het Belgisch Staatsblad rolt van de persen.
    • 21 juli » Eedaflegging van Leopold I, de eerste koning der Belgen. Ter herinnering hieraan is 21 juli de nationale feestdag van België.
    • 8 september » Opening van de eerste zitting van het Belgisch Parlement, dat 102 volksvertegenwoordigers en 51 senatoren telt.
    • 27 december » Charles Darwin vertrekt voor zijn historische reis met het schip de Beagle.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Dun

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Van Dun.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Van Dun.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Van Dun (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I39268.php : benaderd 27 december 2025), "Maria van Dun (-1831)".