Stamboom Eijsermans » Marie van der A (1803-????)

Persoonlijke gegevens Marie van der A 

  • Ze werd gedoopt op 15 februari 1803 in Luiksgestel.
    Rooms-Katholiek doopboek 1795-1810, 1865
    Bron: doop-, trouw- en begraafboekenSoort registratie: DTB doopakte(Akte)datum: 15-02-1803
    Plaats: Luyksgestel
    Dopeling
    Maria van der A
    Vader
    Joannes van der A
    Moeder
    Anna van Gestel
    Getuige
    Petrus Joannes Tribels
    Joanna Catharina Dijcks
    Bronvermelding
    Rooms-Katholiek doopboek 1795-1810, 1865, archiefnummer 8073, inventarisnummer 6, blad 7v
    Gemeente: Luyksgestel
    Periode: 1795-1865
    Religie: Rooms-Katholiek
  • Een kind van Joannes van der A en Anna Catharina van Gestel
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 22 februari 2023.

Gezin van Marie van der A


Notities over Marie van der A

BS Luijksgestel, geboorten, huwelijken en overlijdens; dg 26 pluviose11;

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Marie van der A?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Marie van der A

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Marie van der A

Arnoldus van der A
± 1730-????

Marie van der A
1803-????


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 15 februari 1803 lag rond de 2,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1803: Bron: Wikipedia
    • 25 februari » De Rijksdag van het Heilige Roomse Rijk houdt haar laatste zitting te Regensburg.
    • 22 maart » Oprichting van het Apostolisch vicariaat Breda in Nederland.
    • 17 mei » Karel Willem van Nassau-Usingen wordt opgevolgd door zijn broer Frederik August.
    • 29 september » Zaligverklaring van kardinaal Giuseppe Maria Tomasi.
    • 30 november » Spanje staat het Louisiana-gebied af aan Frankrijk.

Over de familienaam Van der A


De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I388835.php : benaderd 29 december 2025), "Marie van der A (1803-????)".