De temperatuur op 1 september 1910 lag tussen 8,4 °C en 18,5 °C en was gemiddeld 13,1 °C. Er was 3,7 mm neerslag. Er was 4,3 uur zonneschijn (31%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
3 maart » In New York wordt de Rockefeller Foundation tot bevordering van de wetenschap opgericht.
15 mei » Oprichting van de Duitse sportclub FC St. Pauli uit Hamburg.
28 mei » Ralph Craig loopt met 21,2 seconden een wereldrecord op de 200 meter.
10 juni » Oprichting van de Deense voetbalclub Fremad Amager.
5 september » De natuurkundige Marie Curie slaagt erin in haar laboratorium in Parijs enkele grammen radium te verkrijgen.
19 september » In Amsterdam betogen 25.000 mensen voor algemeen kiesrecht.
Dag van overlijden 22 januari 1936
De temperatuur op 22 januari 1936 lag tussen 0,4 °C en 5,0 °C en was gemiddeld 2,6 °C. Er was 0,4 mm neerslag gedurende 0,2 uur. Er was 2,3 uur zonneschijn (27%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
14 augustus » Oprichting van de Georgische voetbalclub Lokomotivi Tbilisi.
16 augustus » Sluitingsceremonie van de Olympische Spelen in Berlijn.
13 september » Voor de tweede maal wordt Loen, Noorwegen, getroffen door een vloedgolf nadat een enorm rotsblok in een meer is gevallen. Er vallen 74 doden.
24 oktober » Hitler en Mussolini sluiten het verdrag dat de basis wordt van de 'As' tussen Berlijn en Rome.
25 november » Duitsland en Japan sluiten het Anti-Kominternpact, dat voornamelijk gericht is tegen de Komintern (Communistische Internationale) en in het bijzonder tegen de Sovjet-Unie.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I344409.php : benaderd 10 oktober 2026), "Franciscus Maria Bekkers (1910-1936)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.