De temperatuur op 27 september 1888 lag rond de 15,3 °C. De winddruk was 6 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 63%. Bron: KNMI
1 april » In Rotterdam wordt voetbalclub Sparta opgericht.
11 mei » Verheffing van de Missio sui iuris Belgisch Congo tot Apostolisch vicariaat Léopoldville.
13 mei » Brazilië schaft de slavernij af.
21 augustus » William Burroughs vraagt octrooi aan op de eerste, commercieel beschikbare rekenmachine.
7 september » Eerste gebruik van de couveuse bij een menselijke baby, Edith Eleanor McLean
8 september » In Engeland vinden de eerste zes wedstrijden ooit plaats van de Football League.
Dag van overlijden 14 februari 1962
De temperatuur op 14 februari 1962 lag tussen -0,9 °C en 5,6 °C en was gemiddeld 1,7 °C. Er was 1,7 mm neerslag gedurende 1,0 uur. Er was 2,9 uur zonneschijn (29%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
22 maart » Benoeming van Gerardus de Vet tot bisschop van Breda in Nederland.
13 mei » Bisschopswijding van Gerardus de Vet, Nederlands bisschop van Breda, door zijn voorganger Joseph Baeten in de kathedraal van Breda.
23 mei » In Xochicalco worden Rubén Jaramillo en zijn familie door onbekenden vermoord.
5 juli » Algerije wordt onafhankelijk van Frankrijk.
27 augustus » Lancering van Mariner 2, het eerste ruimtetuig dat langs Venus zal vliegen.
18 oktober » De Nobelprijs voor de Fysiologie of Geneeskunde wordt toegekend aan James Watson, Francis Crick en Maurice Wilkins voor de ontdekking van de structuur van DNA.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I318343.php : benaderd 23 oktober 2026), "Jacoba van Vugt (1888-1962)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.