Stamboom Eijsermans » Adrianus de Vet (1787-1854)

Persoonlijke gegevens Adrianus de Vet 

  • Hij werd gedoopt op 8 juli 1787 in Riel.
    Doopakte Adrianus de Vet 08-07-1787 Alphen en Riel
    Gemeente Alphen en Riel
    Brontype boek
    Archiefnummer 2103
    Archiefnaam Doop-, trouw- en begraafboeken van Alphen en Riel, 1604-1810
    Deelnummer 31
    Bronnaam Doop-, trouw- en begraafboeken
    Registernaam Inv.nr. 31 - Riel - akten van doop, trouw en aantekening van begraven 1747-1797 (rooms-katholieke parochie)
    Code ALRL_DTB_31
    Periode register 1747-1797
    Pagina 45v
    Plaats Alphen en Riel
    Datum 08-07-1787

    Kind Adrianus de Vet
    Geslacht m

    Vader Cornelius de Vet

    Moeder Joanna Maria van den Corput
  • Beroep: 1854 bouwman.
  • Hij is overleden op 25 mei 1854 in Gilze en Rijen.
    Overlijdensakte Adriaan de Vet Gilze en Rijen
    Gemeente Gilze en Rijen
    Brontype boek
    Registernaam Overlijdensregister 1854
    Code GZRI_O_1854
    Periode register 1854
    Aktenummer 25

    Overledene Adriaan de Vet
    Geboorteplaats Alphen en Riel
    Plaats overlijden Gilze en Rijen
    Datum overlijden 25-05-1854
    Geslacht m
    Leeftijd 67 jaar

    Relatie Lucia van Loon

    Vader Cornelis de Vet

    Moeder Johanna Maria van den Corput
  • Een kind van Cornelius de Vet en Johanna Maria van de Corput
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 27 maart 2014.

Gezin van Adrianus de Vet

Hij is getrouwd met Lucia van Loon.

Zij zijn getrouwd op 5 mei 1813 te Gilze en Rijen.

Bruidegom Adrien de Vet
Leeftijd 25
Geboorteplaats Alphen
Vader bruidegom Corneil de Vet
Moeder bruidegom Jeanne Marie van den Corput
Bruid Lucie van Loon
Leeftijd 29
Geboorteplaats Gilze
Vader bruid Corneil van Loon
Moeder bruid Jeanne van den Heuvel
Datum huwelijk 05-05-1813
Plaats Gilze en Rijen

Bron Huwelijksregister Gilze en Rijen 1813
Toegangsnr. 50
Inv.nr. 3010
Aktenummer 6

Kind(eren):

  1. Cornelis de Vet  1816-1886 
  2. Johanna Maria de Vet  1820-1878 
  3. Antonia de Vet  1822-1898 
  4. Joanna de Vet  1826-1888 


Notities over Adrianus de Vet

1805 knecht bij Cornelis van Loon Vossenberg Gilze

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Adrianus de Vet?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Adrianus de Vet

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Adrianus de Vet


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 8 juli 1787 lag rond de 18,0 °C. Er was 22 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het westen. Typering van het weer: betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1787: Bron: Wikipedia
    • 11 januari » William Herschel ontdekt de eerste twee manen van Uranus: Oberon en Titania.
    • 13 mei » Kapitein Arthur Phillip verlaat de haven van Portsmouth in Engeland met elf schepen vol veroordeelde criminelen om een strafkolonie in Australië te stichten.
    • 28 juni » Aanhouding bij Goejanverwellesluis, prinses Wilhelmina probeert vanuit Nijmegen Den Haag te bereiken om steun te verwerven. Zij wordt bij de Vlist aangehouden en naar Goejanverwellesluis geleid.
    • 17 september » De eerste constitutie van de Verenigde Staten wordt ondertekend.
    • 12 december » Pennsylvania ratificeert als tweede staat de grondwet van de Verenigde Staten van Amerika.
    • 18 december » New Jersey accepteert de Amerikaanse grondwet.
  • De temperatuur op 5 mei 1813 lag rond de 14,0 °C. Er was 22 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1813: Bron: Wikipedia
    • 4 maart » James Madison wordt beëdigd voor een tweede termijn als 4e president van de Verenigde Staten
    • 16 maart » Pruisen verklaart Napoleon de oorlog.
    • 19 oktober » Napoleon lijdt in de Slag bij Leipzig een van zijn zwaarste nederlagen.
    • 30 november » De latere Willem I der Nederlanden zet na achttien jaar weer voet op Nederlandse bodem, op het strand van Scheveningen.
    • 30 november » Zware strijd in en rond Arnhem. De Franse bezetter wordt door een uitermate bloedige Pruisische stormaanval uit de stad verdreven.
    • 29 december » Britse soldaten steken Buffalo (New York) in brand tijdens de Oorlog van 1812.
  • De temperatuur op 25 mei 1854 lag rond de 12,4 °C. Er was 6 mm neerslag. De relatieve luchtvochtigheid was 84%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 19 april 1853 tot 1 juli 1856 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
  • In het jaar 1854: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 24 april » In Wenen vindt het huwelijk plaats tussen Elisabeth in Beieren (Sisi) en Frans Jozef I van Oostenrijk.
    • 9 juli » In Franeker wordt voor het eerst de kaatswedstrijd PC gehouden.
    • 27 september » Het stoomschip Arctic zinkt met 300 mensen aan boord. Dit was de eerste grote ramp op de Atlantische Oceaan.
    • 9 oktober » Begin van de Belegering van Sebastopol
    • 22 november » Executie van Johann Heinrich Kemper voor drievoudige moord en tweevoudige poging tot moord in Amsterdam.
    • 8 december » Paus Pius IX vaardigt het dogma van de Onbevlekte Ontvangenis uit, dat belijdt dat de Maagd Maria geboren is zonder erfzonde.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam De Vet

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Vet.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Vet.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Vet (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I313876.php : benaderd 26 december 2025), "Adrianus de Vet (1787-1854)".