De temperatuur op 7 augustus 1920 lag tussen 8,2 °C en 17,6 °C en was gemiddeld 13,5 °C. Er was 0,4 mm neerslag. Er was 2,0 uur zonneschijn (13%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
10 januari » Verdrag van de Volkenbond(Covenant of the League of Nations) in werking getreden.
1 februari » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub Quick Boys.
26 juli » Frankrijk trekt de hoofdstad van Syrië binnen om Feisal te verdrijven.
20 augustus » In Mülheim an der Ruhr wordt de Duitse hockey- en tennisclub Uhlenhorst Mülheim opgericht.
8 september » Oprichting van het Italiaans Regentschap Carnaro.
5 november » Officiële ingebruikname van gemaal De Waterwolf bij Oldehove, provincie Groningen door koningin Wilhelmina.
Trouwdag 4 september 1948
De temperatuur op 4 september 1948 lag tussen 10,2 °C en 20,0 °C en was gemiddeld 15,0 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 7,0 uur zonneschijn (52%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
10 maart » Jan Masaryk, de partijloze minister van Buitenlandse Zaken van Tsjecho-Slowakije wordt dood aangetroffen op de binnenplaats van het ministerie van buitenlandse zaken te Praag, hij is waarschijnlijk uit het raam van zijn kantoor in het ministerie geduwd.
14 maart » Bernd Stange, Oost-Duits voetballer en voetbalcoach
25 mei » Andrew Moyer verkrijgt octrooi op zijn methode voor de massaproductie van penicilline.
28 mei » Het tweede vliegdekschip met de naam Karel Doorman wordt in dienst gesteld.
12 juni » Benoeming van de Nederlander Leo Kierkels tot internuntius in India.
13 november » Leigh Mercer publiceert zijn palindroom "A man, a plan, a canal: Panama!".
Dag van overlijden 15 juli 1995
De temperatuur op 15 juli 1995 lag tussen 15,8 °C en 23,9 °C en was gemiddeld 19,4 °C. Er was 0,2 mm neerslag gedurende 0,7 uur. Er was 7,3 uur zonneschijn (45%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
31 januari » KanaalTwee start met uitzenden in België.
29 maart » Guus Hiddink behaalt zijn eerste overwinning als bondscoach van het Nederlands voetbalelftal. In Rotterdam wordt Malta met 4-0 verslagen in de EK-kwalificatiereeks. Aanvaller Bryan Roy speelt zijn 32ste en laatste duel voor Oranje.
18 mei » De brouwer Scottish & Newcastle, in Nederland eigenaar van Center Parcs, neemt branchegenoot Courage over van de Australische bierproducent Foster's.
3 juni » Een 39-jarige kasteloze vrouw wordt minister-president van Uttar Pradesh, een van India's belangrijkste deelstaten. De benoeming van Mayawati betekent een politieke doorbraak voor de Dalits, zoals de laagste groep in de kaste-hiërarchie zichzelf noemt.
25 juni » In het Wagener-stadion in Amstelveen heroveren de Nederlandse hockeysters de Europese titel door Spanje na het nemen van strafballen te verslaan.
29 juni » In de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoel stort de Sampoong Department Store (warenhuis) in. Daarbij komen 501 mensen om het leven.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I310656.php : benaderd 14 oktober 2026), "Adriaan Adam Verkooijen (1920-1995)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.