3 mei » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub Heracles Almelo
27 mei » Opening nieuwe Koopmansbeurs van Amsterdam (Beurs van Berlage) door Koningin Wilhelmina
11 juni » De moord op koning Alexander Obrenović en koningin Draga Mašin van Servië maakt een einde aan de dynastie van het Huis Obrenović.
1 oktober » Oprichting van de Duitse voetbalclub SV Babelsberg 03.
2 november » Andrew Carnegie ondertekent in New York de stichtingsakte van de Carnegie Stichting.
3 december » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub Torino FC.
Trouwdag 17 april 1929
De temperatuur op 17 april 1929 lag tussen 0,7 °C en 16,9 °C en was gemiddeld 8,7 °C. Er was 12,1 uur zonneschijn (86%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
31 januari » Leon Trotski wordt verbannen uit de Sovjet-Unie.
7 juni » Vaticaanstad wordt een stadstaat.
22 juni » De Sint-Janskathedraal in 's-Hertogenbosch krijgt de eretitel basiliek.
29 juni » Ingebruikname van de eerste windtunnel, te Langley Field in Californië.
15 juli » Paus Pius XI creëert één nieuwe kardinaal, de in 1996 zalig verklaarde Italiaanse aartsbisschop van Milaan Alfredo Ildefonso Schuster.
30 september » Eerste bemande vlucht met een raketvliegtuig; aan boord is Fritz von Opel.
Dag van overlijden 1 oktober 1978
De temperatuur op 1 oktober 1978 lag tussen 7,0 °C en 11,0 °C en was gemiddeld 9,5 °C. Er was 0,8 mm neerslag gedurende 1,0 uur. Er was 0,9 uur zonneschijn (8%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
15 januari » Ted Bundy dringt 's nachts een studentenhuis in Tallahassee, Florida binnen en valt vier studentes aan, waarvan er twee de aanval niet overleven. In 1979 wordt hij op basis van forensisch bewijs in deze moordzaak ter dood veroordeeld.
24 januari » De verongelukte Russische, radioactieve spionagesatelliet Kosmos 954 valt terug in de dampkring; boven onbewoond gebied in Canada.
21 mei » Oprichting van de Chileense voetbalclub Municipal Iquique.
20 september » In het eerste optreden sinds de verloren finale van het WK voetbal wint Nederland in Nijmegen met 3-0 van IJsland in de kwalificatiereeks voor het EK voetbal 1980.
27 november » Burgemeester van San Francisco George Moscone en stadsbestuurder en homorechtenactivist Harvey Milk worden vermoord door voormalig stadsbestuurder Dan White.
23 december » Italië, Sicilië, Palermo Airport: een Alitalia DC-9 stort tijdens de landing in zee. 108 mensen komen om, 21 mensen overleven de ramp, gered door vissersboten.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I308113.php : benaderd 4 oktober 2026), "Adriana Geertrudus Vergouwen (1903-1978)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.