De temperatuur op 29 juli 1959 lag tussen 10,0 °C en 19,8 °C en was gemiddeld 14,6 °C. Er was 8,1 mm neerslag gedurende 6,1 uur. Er was 1,1 uur zonneschijn (7%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
6 februari » Jack Kilby van Texas Instruments vraagt patent aan op de geïntegreerde schakeling.
5 april » Eerste uitzending van het programma Sport in Beeld op de Nederlandse televisie, de voorloper van Studio Sport.
19 mei » Het kabinet-De Quay treedt aan.
17 juni » Éamon de Valera wordt gekozen tot president van Ierland.
20 augustus » De SS Rotterdam wordt door de Holland Amerika Lijn in gebruik genomen.
29 december » De metro van Lissabon wordt in gebruik genomen.
Dag van overlijden 6 juni 1960
De temperatuur op 6 juni 1960 lag tussen 13,8 °C en 25,3 °C en was gemiddeld 19,6 °C. Er was 9,2 mm neerslag gedurende 3,4 uur. Er was 8,1 uur zonneschijn (49%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
18 mei » Oprichting van twee autonome omroepinstituten: BRT en RTB
27 mei » Militaire staatsgreep Turkije.
28 juni » Benoeming van de Nederlander Johannes Willebrands tot secretaris van het Secretariaat voor de Eenheid onder de Christenen van de Romeinse Curie.
1 augustus » De Republiek Dahomey wordt onafhankelijk van Frankrijk.
12 oktober » De Japanse leider van de Japanse Socialistische Partij Inejiro Asanuma wordt live tijdens een televisiedebat met een samoeraizwaard doodgestoken door een extremistische nationalist.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I30467.php : benaderd 29 september 2026), "Josina Maria Adriana Couwenberg (1959-1960)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.