De temperatuur op 14 april 1908 lag tussen 1,5 °C en 8,1 °C en was gemiddeld 4,8 °C. Er was 0,6 mm neerslag. Er was 2,0 uur zonneschijn (14%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
7 februari » Op de rijksmarinewerf wordt de kiel gelegd van het pantserschip De Zeven Provinciën.
1 mei » Oprichting van de IJslandse voetbalclub Fram Reykjavík.
10 juli » Heike Kamerlingh Onnes maakt voor het eerst helium vloeibaar.
13 juli » Vrouwen doen voor het eerst mee aan de moderne Olympische Spelen.
20 juli » De Amerikaanse zwemmer Charles Daniels scherpt bij de Olympische Spelen in Londen het wereldrecord op de 100 meter vrije slag aan tot 1.05,6. Het oude (en eerste) record op het koningsnummer stond sinds 3 december 1905 op naam van de Hongaar Zoltán Halmay.
28 december » In Messina (Italië) vallen als gevolg van een aardbeving en een tsunami meer dan 100.000 doden.
Dag van overlijden 12 april 1970
De temperatuur op 12 april 1970 lag tussen 3,3 °C en 11,7 °C en was gemiddeld 7,7 °C. Er was 3,3 mm neerslag gedurende 4,9 uur. Er was 4,4 uur zonneschijn (32%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
24 april » De eerste Chinese kunstmaan wordt gelanceerd.
1 juli » In Utrecht wordt de profvoetbalclub FC Utrecht opgericht na een fusie tussen de Utrechtse voetbalclubs DOS, USV Elinkwijk en Velox.
19 augustus » De eerste officiële competitiewedstrijd van de fusieclub FC Utrecht in de eredivisie eindigt in een 4-1 nederlaag in De Kuip tegen Feyenoord.
1 november » Oprichting van de Priesterbroederschap Sint Pius X van traditionalistische priesters door aartsbisschop Marcel Lefebvre in het Bisdom Fribourg in Zwitserland.
11 november » Zendschip MV King David van Capital Radio strandt op de kust bij Noordwijk.
17 november » Luitenant William Calley moet terechtstaan voor de massamoord in My Lai.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I303413.php : benaderd 16 oktober 2026), "Adriana Hendrika Timmermans (1908-1970)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.