Stamboom Eijsermans » Jacobus Couwenberg (± 1750-????)

Persoonlijke gegevens Jacobus Couwenberg 

  • Hij is geboren rond 1750.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 9 juni 2016.

Gezin van Jacobus Couwenberg

Hij is getrouwd met Cornelia van de Sande.

Zij zijn getrouwd op 4 mei 1783 te Oisterwijjk.

Trouwakte Jacobus Adriaan Couwenberg Oisterwijk
Gemeente Oisterwijk
Brontype boek
Archiefnummer 867
Archiefnaam Doop-, trouw- en begraafboeken Oisterwijk 1597-1810
Deelnummer 15
Bronnaam trouwboek
Registernaam Inv.nr. 15 - Oisterwijk, Haaren en Udenhout - trouwboek 1733-1787 (nederduits-gereformeerde gemeente)
Periode register 1733-1787
Pagina 263
Plaats huwelijk kerk Oisterwijk
Datum huwelijk kerk 1783-05-11
Plaats trouw wet Oisterwijk
Datum trouw wet 1783-05-04
Diversen de getuigen bij het R.K. huwelijk zijn: Petrus Poters en Johann Maria van de

Bruidegom Jacobus Adriaan Couwenberg

Bruid Cornelia Martinus van de Zande

Eerdere vrouw

Eerdere man

Kind(eren):

  1. Maria Couwenberg  1784-1857 
  2. Adrianus Couwenberg  1786-????
  3. Anna Maria Couwenberg  1787-1863 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jacobus Couwenberg?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Jacobus Couwenberg

Jacobus Couwenberg
± 1750-????

1783

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 4 mei 1783 lag rond de 7,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1783: Bron: Wikipedia
    • 4 februari » Het Verenigd Koninkrijk kondigt aan de vijandelijkheden tegen de Verenigde Staten te staken, eind van de Amerikaanse Onafhankelijkheidsoorlog.
    • 4 juni » De gebroeders Montgolfier geven in Annonay de eerste openbare demonstratie van de heteluchtballon.
    • 8 juni » In de vulkaan Laki, op IJsland, begint een uitbarsting die acht maanden zal duren, en die meer dan negenduizend mensen het leven kost. Ook is dit het begin van een achtjarige hongersnood.
    • 26 juli » Het eerste exercitiegenootschap De Vrijheid te Dordrecht opgericht. De Patriotten wilden de oude vrijheid heroveren op de Oranjes.
    • 21 november » In Frankrijk vindt de eerste bemande luchtballonvaart plaats .
    • 1 december » Eerste bemande ballonvaart door Jacques Charles en Marie-Noël Robert.

Over de familienaam Couwenberg


De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I30199.php : benaderd 10 februari 2026), "Jacobus Couwenberg (± 1750-????)".