1 mei » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC Thun.
29 mei » Instelling van de Nobelprijs.
18 oktober » Puerto Rico wordt in bezit genomen door de Verenigde Staten.
10 december » In Parijs wordt een verdrag getekend waarmee officieel een einde komt aan de oorlog tussen Spanje en de Verenigde Staten.
21 december » Marie Curie en Pierre Curie ontdekken het radium.
26 december » Ontdekking van radium, door Marie Curie.
Dag van overlijden 20 april 1975
De temperatuur op 20 april 1975 lag tussen 2,7 °C en 14,6 °C en was gemiddeld 9,4 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 8,5 uur zonneschijn (60%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
12 april » Atleet Henk Kalf wint de eerste editie van de City-Pier-City Loop.
17 mei » Het Nederlands voetbalelftal speelt in Frankfurt met 1-1 gelijk tegen regerend wereldkampioen West-Duitsland in een vriendschappelijke wedstrijd. Herbert Wimmer en Wim van Hanegem maken de doelpunten.
10 juni » De Tweede Kamer kiest de F-16 als opvolger van de Starfighter.
5 september » Een moordaanslag op de Amerikaanse president Gerald Ford mislukt.
11 september » De wet tot stichting van een Rijksuniversiteit Limburg in Maastricht wordt door de Tweede Kamer aangenomen.
30 november » De West-Afrikaanse staat Dahomey heet voortaan Volksrepubliek Benin, naar de naam van een Afrikaans koninkrijk aan de Golf van Guinea dat in de zeventiende eeuw zijn grootste bloei kende.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I295742.php : benaderd 14 oktober 2026), "Petrus Josephus Maria Spapens (1898-1975)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.