23 januari » Wilhelm Röntgen maakt voor het eerst een foto via elektromagnetische stralingen van de hand van Albert von Kölliker.
1 februari » Première van de opera La bohème van Giacomo Puccini in Turijn, onder leiding van Arturo Toscanini.
9 februari » Het eerste WK kunstschaatsen (alleen voor mannen) vindt plaats in Sint-Petersburg in Rusland.
1 maart » De Franse natuurkundige Antoine Henri Becquerel ontdekt het fenomeen radioactiviteit.
15 april » Einde van de eerste moderne Olympische Spelen, zie Olympische Zomerspelen 1896.
2 juni » De in Engeland werkende Italiaanse ingenieur Guglielmo Marconi ontvangt patent voor zijn uitvinding van de draadloze telegrafie.
Trouwdag 30 juli 1921
De temperatuur op 30 juli 1921 lag tussen 12,3 °C en 21,2 °C en was gemiddeld 16,3 °C. Er was 9,4 uur zonneschijn (60%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
8 maart » Verkoos het Internationale Vrouwensecretariaat van de Communistische of Derde Internationale, definitief tot Internationale Vrouwendag.
14 maart » Lis Hartel, Deens amazone († 2009)
5 mei » Het parfum Chanel Nº5 wordt gelanceerd.
24 mei » De Belgische regering verleent het stakingsrecht aan de vakbonden.
1 juli » Oprichting van de Communistische Partij van China in Sjanghai.
4 augustus » De Franse uitvinder Édouard Belin verstuurt draadloos een fax over de Atlantische Oceaan.
Dag van overlijden 2 oktober 1944
De temperatuur op 2 oktober 1944 lag tussen 3,4 °C en 14,8 °C en was gemiddeld 8,3 °C. Er was 0,4 mm neerslag gedurende 0,3 uur. Er was 8,2 uur zonneschijn (71%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
10 juni » In het Franse dorp Oradour-sur-Glane worden bijna alle inwoners (642) afgeslacht door het eerste regiment 'Der Führer' van de 2. SS-Panzer-Division Das Reich.
2 september » Tweede Wereldoorlog: de geallieerde troepen trekken België binnen.
7 september » Bij Vlissingen woedt de hevigste storm ooit in Nederland gemeten; meer dan een uur windkracht 12 met een gemiddelde snelheid van 122km/h.
14 september » Als eerste Nederlandse stad wordt Maastricht bevrijd van de Duitsers.
7 oktober » de eerste raketaanval op België: om 22u sloeg een V-2-bom in op Brasschaat, een gemeente ten noordoosten van Antwerpen.
31 december » Tweede Wereldoorlog: Hongarije verklaart Duitsland de oorlog.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I294618.php : benaderd 30 september 2026), "Petrus Franciscus Soethout (1896-1944)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.