De temperatuur op 30 maart 1886 lag rond de 8,7 °C. Er was 3 mm neerslag. De winddruk was 40 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 81%. Bron: KNMI
8 april » De Duitser Carl Gassner verkrijgt octrooi op de droge zinkbatterij.
2 mei » Ericus Gerhardus Verkade opent de stoom-, brood- en beschuitfabriek 'De Ruyter'.
29 mei » John Pemberton begint Coca-Cola te adverteren.
1 september » Instelling van de rooms-katholieke Bisschoppelijke Hiërarchie in Brits-Indië met vijf aartsbisdommen en veertien bisdommen.
30 november » In de Folies Bergère wordt de eerste revue opgevoerd.
29 december » Zaligverklaring van 54 Engelse martelaren, onder wie John Fisher en Thomas More.
Trouwdag 30 mei 1914
De temperatuur op 30 mei 1914 lag tussen 6,2 °C en 18,5 °C en was gemiddeld 12,9 °C. Er was 6,2 uur zonneschijn (38%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
14 maart » Abdias do Nascimento, Braziliaans politicus († 2011)
28 maart » Benoeming van Laurentius Schrijnen tot bisschop van Roermond in Nederland.
15 april » Hermann Hesse publiceert zijn roman Rosshalde.
23 augustus » Slag bij Bergen, een eerste contact tussen de Duitsers en de Britten als onderdeel van Slag der Grenzen.
3 september » Kardinaal Giacomo della Chiesa wordt gekozen tot Paus Benedictus XV.
15 december » Einde van de Slag bij Łódź; Rusland trekt zich terug op Moskou.
Dag van overlijden 3 juli 1944
De temperatuur op 3 juli 1944 lag tussen 15,9 °C en 25,5 °C en was gemiddeld 19,0 °C. Er was 4,2 mm neerslag gedurende 0,6 uur. Er was 3,1 uur zonneschijn (19%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
13 juli » In Sneek begint de Sneker Bloednacht waarin vier inwoners van Sneek werden geliquideerd als vergelding voor de moord op Gaele van der Kooij, een lid van de Nationalsozialistisches Kraftfahrkorps.
5 september » Geallieerden bevrijden Brussel.
28 september » Duitse troepen verslaan de Britse parachutisten in de Slag om Arnhem.
3 oktober » Britse bommenwerpers bombarderen de dijk bij Westkapelle, om Walcheren onder water te zetten, zodat de Duitse bezetters makkelijker te verdrijven waren.
7 oktober » De eerste en enige gewapende opstand in het concentratiekamp Auschwitz door het Sonderkommando. Deze gebeurtenissen zijn verfilmd in de film The Grey Zone.
29 november » Albanië wordt bevrijd van bezetting door Duitsland.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I292498.php : benaderd 8 oktober 2026), "Francus Smekens (1886-1944)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.