De temperatuur op 20 oktober 1889 lag rond de 14,5 °C. De winddruk was 10 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 56%. Bron: KNMI
8 januari » Herman Hollerith krijgt octrooi op de tabelleermachine.
22 april » De Amerikaanse president Benjamin Harrison stelt Oklahoma open voor vestiging door kolonisten.
24 mei » Paus Leo XIII benoemt zeven nieuwe kardinalen, onder wie de Belgische aartsbisschop van Mechelen Petrus Lambertus Goossens.
14 juli » Stichting van de Tweede Internationale in Parijs.
6 oktober » Opening van het cabaret de Moulin Rouge in Parijs.
7 december » John Boyd Dunlop krijgt een octrooi op de luchtband.
Trouwdag 14 april 1917
De temperatuur op 14 april 1917 lag tussen 1,2 °C en 10,8 °C en was gemiddeld 6,4 °C. Er was 3,6 uur zonneschijn (26%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
13 februari » De Nederlandse danseres Margaretha Geertruida Zelle, beter bekend als Mata Hari, wordt in Parijs op verdenking van spionage aangehouden. Daar wordt ze ter dood veroordeeld op 25 juni van hetzelfde jaar.
8 maart » De februarirevolutie begint in Petrograd (Sint-Petersburg), Rusland (23 februari op de juliaanse kalender).
30 april » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalclub Club Atlético Progreso.
1 mei » Oprichting van de Congregatie voor de Oosterse Kerken van de Romeinse Curie door paus Benedictus XV.
7 november » Begin van de Oktoberrevolutie: Lenin, de aanvoerder van de bolsjewieken, leidt de communisten in een vrijwel bloedeloze staatsgreep tegen de Voorlopige Regering. (In Rusland gold toentertijd de juliaanse kalender en volgens die kalender was het toen 25 oktober.)
9 december » De Turken worden door de Britten verslagen. Jeruzalem wordt bevrijd.
Dag van overlijden 24 augustus 1978
De temperatuur op 24 augustus 1978 lag tussen 9,0 °C en 20,5 °C en was gemiddeld 14,9 °C. Er was 9,2 uur zonneschijn (65%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
21 juni » Het Nederlands voetbalelftal zet Italië met 2-1 opzij in de halve finaleronde van het WK voetbal 1978 in Argentinië.
23 juli » De Franse wielrenner Bernard Hinault wint de Ronde van Frankrijk, de Nederlander Gerrie Knetemann de slotrit op de Champs-Elysées.
24 juli » In de West-Afrikaanse staat Gabon breken straatgevechten uit tussen inwoners en immigranten uit Benin na beschuldigingen van Benin dat Gabon hulp verleend zou hebben bij een poging tot invasie en staatsgreep door huurlingen in 1977.
11 oktober » Het Nederlands voetbalelftal wint in Bern met 3-1 van Zwitserland in de kwalificatiereeks voor het EK voetbal 1980.
1 november » De grachtenpanden aan de Amsterdamse Keizersgracht bekend als de Groote Keijser worden gekraakt.
7 november » Ajax organiseert een afscheidswedstrijd voor Johan Cruijff tegen Bayern München. De Duitse club wint met 8-0.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I289417.php : benaderd 7 oktober 2026), "Cornelius Franciscus Seegers (1889-1978)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.