De temperatuur op 27 juli 1910 lag tussen 11,8 °C en 19,3 °C en was gemiddeld 15,2 °C. Er was 6,0 uur zonneschijn (38%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
23 januari » Het vissersschip MD 1 uit Middelharnis zinkt tijdens een storm, 13 doden.
26 januari » De Seine treedt buiten haar oevers, waardoor de Parijse metro onder water loopt.
25 mei » Expositie van Les Indépendants in Parijs.
27 mei » Bij een experiment met duikboten zinkt de Franse Pluvoise na een aanvaring met een postboot.
1 september » Opening van het Ninian Park in Cardiff.
5 september » De natuurkundige Marie Curie slaagt erin in haar laboratorium in Parijs enkele grammen radium te verkrijgen.
Dag van overlijden 22 januari 1978
De temperatuur op 22 januari 1978 lag tussen -1,2 °C en 2,6 °C en was gemiddeld 0,8 °C. Er was 0,5 mm neerslag gedurende 3,1 uur. Er was 5,1 uur zonneschijn (60%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
17 februari » De Deense advocaat-miljonair-politicus Mogens Glistrup wordt veroordeeld tot een boete wegens belastingontduiking.
3 maart » Premier Ian Smith sluit een akkoord met drie gematigde nationalistische bewegingen over de overgang naar een zwart meerderheidsbewind in Rhodesië per eind 1978.
2 april » In Buenos Aires verliest Nederland in de finale van het WK hockey met 3-2 van Pakistan.
17 mei » In 's-Hertogenbosch wordt de eerste glasbak van Nederland geplaatst.
2 juni » De Portugese scheidsrechter António Garrido deelt tijdens Argentinië-Hongarije (2-1) als eerste arbiter ooit twee rode kaarten uit tijdens een WK-eindronde: hij stuurt de Hongaren András Tórócsik en Tibor Nyilasi in de slotfase van het veld.
1 november » De Oegandese dictator Idi Amin erkent dat zijn strijdkrachten openlijke agressie hebben gepleegd tegen het buurland Tanzania en een gebied van ruim 1.000 vierkante mijl aan het Victoriameer bij Oeganda hebben ingelijfd.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I279942.php : benaderd 16 oktober 2026), "Petronella van Riel (1910-1978)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.