De temperatuur op 18 januari 1914 lag tussen -5,9 °C en 0,8 °C en was gemiddeld -1,7 °C. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
5 januari » In de autofabrieken van Henry Ford wordt de achturige werkdag ingevoerd.
28 maart » Eerste radio-uitzending in België.
15 april » Hermann Hesse publiceert zijn roman Rosshalde.
13 mei » Bisschopswijding van Laurentius Schrijnen, bisschop van Roermond.
28 juli » De Eerste Wereldoorlog, ook de Wereldoorlog of de Grote Oorlog genoemd, breekt uit.
6 september » Eerste Wereldoorlog: Begin van de eerste slag bij de Marne.
Dag van overlijden 12 november 1995
De temperatuur op 12 november 1995 lag tussen 6,7 °C en 15,9 °C en was gemiddeld 10,9 °C. Er was 7,3 uur zonneschijn (81%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
7 mei » Jan Willem van Ede passeert Leo van Veen, alias Mister Utrecht, als de doelman tegen Roda JC zijn 425ste wedstrijd speelt voor FC Utrecht. Van Veen bleef op 424 steken. Van Ede debuteerde op 8 september 1982, uit tegen PEC Zwolle (1-1).
17 mei » Bij een politiebureau in een buitenwijk van Algiers ontploft een zware autobom. Er vallen dertien gewonden, van wie er zes in een ziekenhuis moeten worden opgenomen.
17 mei » De rechtbank in München heft de schorsing van Katrin Krabbe op. De atlete was op 22 augustus 1993 door de IAAF voor twee jaar geschorst wegens onsportief gedrag.
18 juni » Bij een ontploffing in een wegrestaurant in het Belgische plaatsje Eynatten, dicht bij het Drielandenpunt, komen ten minste zestien mensen om het leven en raken er drie ernstig gewond.
6 juli » Generaal Ratko Mladić, leider van het net gevormde leger van de Serviërs die in Bosnië wonen, valt de enclave Srebrenica aan met zijn eenheden. Het Bosnische leger vraagt Dutchbat tevergeefs de wapens terug die het eerder inleverde om zich te kunnen verdedigen.
6 september » Het Nederlands voetbalelftal blijft in de race voor plaatsing voor Euro 1996. "Oranje" verslaat Wit-Rusland in Rotterdam met 1-0 door een doelpunt van Youri Mulder.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I277632.php : benaderd 4 oktober 2026), "Petrus Cornelis van Raak (1914-1995)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.