De temperatuur op 16 mei 1884 lag rond de 16,3 °C. Er was 1 mm neerslag. De winddruk was 13 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 85%. Bron: KNMI
14 maart » Albert van Giffen, Nederlands archeoloog († 1973)
14 maart » Harald Hansen, Deens voetballer († 1927)
29 mei » De Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen wordt opgericht.
23 september » Herman Hollerith patenteert zijn mechanische optelmachine.
6 december » Het Washington Monument is voltooid.
Dag van overlijden 27 januari 1957
De temperatuur op 27 januari 1957 lag tussen 2,6 °C en 8,2 °C en was gemiddeld 5,7 °C. Er was 2,0 mm neerslag gedurende 0,9 uur. Er was 4,1 uur zonneschijn (47%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
25 april » AFC Ajax neemt Johan Cruijff aan als lid. Een proefwedstrijd hoeft hij niet te spelen. Jeugdtrainer Jany van der Veen heeft hem in Betondorp in Amsterdam-Oost op straat zien voetballen en weet genoeg.
5 juli » Introductie van de eerste Fiat 500, exact 50 jaar later gevolgd door de introductie van de nuevo 500
16 juli » De eerste supersonische transcontinentale vlucht van Californië naar New York in 3 uur, 23 minuten en 8 seconden door John Glenn.
28 september » België - Inhuldiging van de 'kleine ring' rond Brussel.
28 september » Koningin Juliana opent de Velsertunnel in Noord-Holland
31 oktober » De eerste Duitse kerncentrale wordt in gebruik genomen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I273310.php : benaderd 7 oktober 2026), "Adriaan Antonius Pelkmans (1884-1957)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.