De temperatuur op 8 juli 1922 lag tussen 6,5 °C en 21,2 °C en was gemiddeld 15,8 °C. Er was 8,2 uur zonneschijn (50%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
25 februari » Henri Landru, beter bekend als blauwbaard wordt geëxecuteerd.
18 maart » In India wordt Mahatma Gandhi veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf voor burgerlijke ongehoorzaamheid. Hij zal hiervan 2 jaar uitzitten.
5 juli » Eerste verkiezingen in Nederland met actief vrouwenkiesrecht.
9 juli » Johnny Weissmuller zwemt als eerste mens onder de minuut op de 100 meter vrije slag; in Alameda brengt de latere filmster (Tarzan) het wereldrecord op 58,6. Het oude record (1.00,4) stond sinds 24 augustus 1920 op naam van zijn Amerikaanse landgenoot Duke Kahanamoku.
23 augustus » Oprichting van de Peruaanse voetbalbond ("Federación Peruana de Fútbol").
27 september » De Griekse koning Constantijn I wordt voor de tweede keer gedwongen afstand te doen van zijn troon (abdiceren) en moet het land verlaten.
Trouwdag 23 september 1953
De temperatuur op 23 september 1953 lag tussen 11,6 °C en 16,6 °C en was gemiddeld 13,6 °C. Er was 7,1 mm neerslag gedurende 6,8 uur. Er was 1,7 uur zonneschijn (14%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
7 januari » President Harry Truman kondigt aan dat de VS een waterstofbom ontwikkeld heeft.
29 april » Verheffing van het Rooms-katholieke Apostolisch vicariaat Denemarken tot Bisdom Kopenhagen.
27 juli » De wapenstilstand van Panmunjon maakt een eind aan de Koreaanse oorlog.
12 september » John F. Kennedy treedt in het huwelijk met Jackie Bouvier.
31 oktober » Eerste televisie-uitzending in België door het Nationaal Instituut voor de Radio-omroep (NIR).
9 december » General Electric kondigt aan dat alle communistische medewerkers zullen worden ontslagen.
Dag van overlijden 19 april 1986
De temperatuur op 19 april 1986 lag tussen 2,2 °C en 8,8 °C en was gemiddeld 5,6 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 0,9 uur zonneschijn (6%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
1 januari » Aruba scheidt zich af van de overige Nederlandse Antillen en wordt een autonoom onderdeel van het Koninkrijk der Nederlanden.
25 juni » Journaliste Yvonne Zonderop van Het Vrije Volk ontvangt de Anne Vondelingprijs 1985 uit handen van CDA-premier Ruud Lubbers.
27 juli » Greg LeMond uit de Verenigde Staten verslaat zijn Franse teamgenoot Bernard Hinault en wint voor de eerste keer de Ronde van Frankrijk.
31 augustus » Aeromexico-vlucht 498 stort neer in Cerritos, Californië na een botsing met een Piper Cherokee sportvliegtuig. Er vallen 82 doden, van wie 15 op de grond.
7 september » Dictator Augusto Pinochet van Chili overleeft een aanslag van de linkse terreurbeweging Patriottisch Front Manuel Rodriguez, vijf van zijn lijfwachten vinden de dood.
4 oktober » Koningin Beatrix stelt de stormvloedkering in de Oosterschelde in werking, waarmee de Deltawerken zijn voltooid.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I270589.php : benaderd 5 oktober 2026), "Jacobus Adrianus van den Ouweland (1922-1986)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.