Stamboom Eijsermans » Johannes van Oort (1849-1926)

Persoonlijke gegevens Johannes van Oort 

  • Hij is geboren op 22 juli 1849 in Hilvarenbeek.
  • Hij is overleden op 3 februari 1926 in Hilvarenbeek, hij was toen 76 jaar oud.
    Overlijdensakte Johannes van Oort Hilvarenbeek
    Gemeente Hilvarenbeek
    Brontype boek
    Archiefnummer 908
    Deelnummer 32
    Registernaam Overlijdensregister 1926
    Periode register 1926
    Aktenummer 4
    Overledene Johannes van Oort
    Geboorteplaats Hilvarenbeek
    Plaats overlijden Hilvarenbeek
    Datum overlijden 03-02-1926
    Geslacht m
    Leeftijd 76 jaar

    Relatie Helena Maria Evers

    Vader Willem van Oort

    Moeder Maria Anna de Kort
  • Een kind van Wilhelmus van Oort en Maria Anna de Kort
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 26 augustus 2019.

Gezin van Johannes van Oort

Hij is getrouwd met Helena Maria Evers.

Zij zijn getrouwd op 30 januari 1888 te Hilvarenbeek, hij was toen 38 jaar oud.

Huwelijksakte Johannes van Oort 30-01-1888 Hilvarenbeek
Gemeente Hilvarenbeek
Brontype boek
Archiefnummer 908
Deelnummer 18
Registernaam Huwelijksregister 1888
Periode register 1888
Aktenummer 4
Plaats Hilvarenbeek
Datum 30-01-1888

Bruidegom Johannes van Oort
Geboorteplaats Hilvarenbeek
Geboortedatum 22-07-1849
Leeftijd 38 jaren

Bruid Helena Maria Evers
Geboorteplaats Diessen
Geboortedatum 30-08-1857
Leeftijd 30 jaren

Vader bruidegom Willem van Oort

Moeder bruidegom Maria Anna de Kort

Vader bruid Johannes Evers

Moeder bruid Johanna Maria van der Heijden

Kind(eren):

  1. Maria Anna van Oort  1888-1888
  2. Wilhelmus van Oort  1889-????
  3. Johanna Maria van Oort  1892-1985 
  4. Johanna Maria van Oort  1893-1985 
  5. Johannes van Oort  1897-????
  6. Martina van Oort  1898-1898

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes van Oort?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johannes van Oort

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johannes van Oort


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 22 juli 1849 lag rond de 17,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 21 november 1848 tot 1 november 1849 was er in Nederland het kabinet De Kempenaer - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. J.M. de Kempenaer (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
  • Van 1 november 1849 tot 19 april 1853 was er in Nederland het kabinet Thorbecke I met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1849: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 5 maart » Zachary Taylor wordt beëdigd als 12e President van de Verenigde Staten
    • 13 april » Hongarije wordt een republiek.
    • 5 juni » De Deense grondwet wordt getekend.
    • 1 juli » De eerste Belgische postzegel wordt uitgegeven, deze draagt de beeltenis van koning Leopold I.
    • 31 juli » Benjamin Chambers vindt het achterladerkanon uit.
    • 22 december » De executie van Fjodor Dostojevski wordt op het laatste moment afgeblazen.
  • De temperatuur op 30 januari 1888 lag rond de -8,3 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 89%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1888: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 22 maart » Onder veenarbeiders in Appelscha breekt een grote staking uit; begin van de georganiseerde stakingen in Nederland.
    • 1 april » In Rotterdam wordt voetbalclub Sparta opgericht.
    • 13 mei » Brazilië schaft de slavernij af.
    • 4 juli » De Belgische bankbiljetten worden tweetalig en het Belgisch Staatsblad wordt gedeeltelijk in het Nederlands gepubliceerd.
    • 8 september » In Engeland vinden de eerste zes wedstrijden ooit plaats van de Football League.
    • 23 december » Vincent van Gogh snijdt een deel van zijn oor af.
  • De temperatuur op 3 februari 1926 lag tussen 6,9 °C en 8,5 °C en was gemiddeld 7,8 °C. Er was 2,6 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • In het jaar 1926: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,4 miljoen inwoners.
    • 23 januari » Nederland speelt in Antwerpen zijn eerste officiële hockeyinterland. Tegenstander is België, dat met 2-1 wordt verslagen.
    • 27 januari » John Logie Baird geeft de eerste demonstratie van een nieuwe uitvinding: de televisie.
    • 9 mei » De Amerikaanse ontdekkingsreizigers Richard Byrd en Floyd Bennett vliegen als eersten over de Noordpool.
    • 13 juni » In de Estische hoofdstad Tallinn wordt het Kadrioru Stadion geopend.
    • 26 september » In Oslo wordt het Ullevaal Stadion geopend.
    • 25 november » Atatürk verbiedt het dragen van een fez, een traditioneel hoofddeksel, in Turkije.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Oort

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Van Oort.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Van Oort.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Van Oort (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I267803.php : benaderd 24 december 2025), "Johannes van Oort (1849-1926)".