De temperatuur op 26 juli 1861 lag rond de 18,3 °C. Er was 11 mm neerslag. De winddruk was 2.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 91%. Bron: KNMI
Van 23 februari 1860 tot 14 maart 1861 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Van Heemstra met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. S. baron Van Heemstra (liberaal).
Van 14 maart 1861 tot 31 januari 1862 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Loudon met als eerste ministers Mr. J.P.P. baron Van Zuijlen van Nijevelt (conservatief-liberaal) en Mr. J. Loudon (liberaal).
1 januari » Queens en Staten Island gaan samen met New York.
23 januari » Inauguratie van Emilio Aguinaldo als president van de Constitutionele Republiek der Filipijnen.
27 maart » Guglielmo Marconi brengt een draadloze radioverbinding tot stand over het Kanaal
3 mei » Oprichting van de Hongaarse voetbalclub Ferencvárosi TC.
21 september » Oprichting van de Duitse voetbalclub SV Stuttgarter Kickers.
16 december » Engelse immigranten richten de Italiaanse voetbalclub AC Milan op.
Dag van overlijden 17 november 1935
De temperatuur op 17 november 1935 lag tussen 6,0 °C en 11,0 °C en was gemiddeld 7,9 °C. Er was 3,6 mm neerslag gedurende 4,0 uur. Er was 1,3 uur zonneschijn (15%). De gemiddelde windsnelheid was 6 Bft (krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
2 maart » Koning Rama VII van Thailand treedt af ten gunste van zijn neef Rama VIII.
3 maart » Willem Kloos ontvangt een eredoctoraat aan de Universiteit van Amsterdam.
18 april » Bij de Provinciale Staten-verkiezingen behaalt de NSB 7,9 procent van de stemmen. In Den Haag scoort de partij van Anton Mussert zelfs 12 procent.
21 april » Inhuldiging van het beeldtelegramsysteem belinogram tussen Brussel en Parijs.
25 mei » Jesse Owens loopt en springt vier wereldrecords binnen één uur bij wedstrijden in Ann Arbor, Michigan.
23 juli » Aan de Kreekweg in Rotterdam-Zuid wordt de eerste paal geslagen voor een nieuw voetbalstadion. Door de zachte winter kan Stadion Feijenoord al een jaar later in gebruik worden genomen, met de wedstrijd Feyenoord-Beerschot (5-2).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I265057.php : benaderd 15 oktober 2026), "Henricus van den Nouweland (1861-1935)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.