De temperatuur op 3 februari 1913 lag tussen 5,9 °C en 9,7 °C en was gemiddeld 8,5 °C. Er was 0,4 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
28 mei » Drie Fransen bereiken met een ballon als eersten een hoogte van meer dan 10.000 meter.
24 augustus » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalclub Club Rubio Ñú.
28 augustus » Koningin Wilhelmina opent het Vredespaleis in Den Haag.
29 augustus » Het kabinet-Cort van der Linden volgt het kabinet-Heemskerk op.
16 september » Oprichting van de Apostolische Prefectuur van de Kleine Soenda-eilanden in Nederlands-Indië.
1 december » Ford Motor Company introduceert de lopende band. Het productieprincipe werd overigens al toegepast door Oldsmobile.
Dag van overlijden 9 januari 2001
De temperatuur op 9 januari 2001 lag tussen 1,1 °C en 5,5 °C en was gemiddeld 4,0 °C. Er was 2,7 uur zonneschijn (34%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
10 maart » Schaatser Hiroyasu Shimizu verbetert in Salt Lake City het wereldrecord van Jeremy Wotherspoon op de 500 meter (34,63 seconden) met een tijd van 34,32 seconden.
24 augustus » Atleet Gert-Jan Liefers verbetert in Brussel het ruim vijf jaar oude Nederlands record van Marko Koers op de 1500 meter (3.33,05) met een tijd van 3.32,89.
7 oktober » Amerikaanse invasie van Afghanistan, begin van de Afghaanse Oorlog
7 november » Faillissement van de Belgische luchtvaartmaatschappij Sabena.
24 november » Crossair-vlucht 3597 stort neer in de buurt van Zürich Airport. Hierbij komen 24 van de 33 inzittenden om het leven.
27 november » Uit beelden van Hubble ruimtetelescoop wordt ontdekt dat er op de planeet Osiris water en zuurstof aanwezig is, en dat zij een blauwe staart heeft bestaande uit waterstof.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I259415.php : benaderd 16 oktober 2026), "Cornelis Josephus Moelands (1913-2001)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.