De temperatuur op 17 mei 1920 lag tussen 7,2 °C en 20,0 °C en was gemiddeld 12,6 °C. Er was 0,5 mm neerslag. Er was 3,6 uur zonneschijn (23%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
1 februari » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub Quick Boys.
12 februari » Het vrachtschip de West Aleta, met een lading van 15.000 vaten wijn, vergaat voor de kust van Terschelling, het bergen van de wijn neemt negen maanden in beslag.
1 augustus » Frankrijk roept het mandaatgebied Libanon uit.
15 augustus » Oprichting van de Albanese voetbalclub SK Tirana.
31 augustus » De eerste steen wordt gelegd voor een nieuwe cacao- en chocoladefabriek van Ringers in Alkmaar.
4 oktober » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalclub Club Atlético Bella Vista in de hoofdstad Montevideo.
Trouwdag 29 september 1945
De temperatuur op 29 september 1945 lag tussen 5,2 °C en 16,2 °C en was gemiddeld 10,4 °C. Er was 1,7 mm neerslag gedurende 0,4 uur. Er was 5,6 uur zonneschijn (47%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 23 februari 1945 tot 24 juni 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy III met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
11 april » Bevrijding van het concentratiekamp Buchenwald.
13 april » Bevrijding van Assen.
7 mei » Schietpartij op de Dam in Amsterdam, waarbij meer dan 30 doden en 120 gewonden vallen.
11 juni » De laatste Duitse troepen op Schiermonnikoog worden afgevoerd.
16 juni » Oprichting van de Poolse voetbalclub Odra Opole.
29 november » Proclamatie van de federale volksrepubliek Joegoslavië, bestaande uit zes republieken en twee autonome provincies.
Dag van overlijden 14 januari 1972
De temperatuur op 14 januari 1972 lag tussen 0,6 °C en 5,2 °C en was gemiddeld 3,4 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
30 januari » Bloody Sunday: tijdens een demonstratie in het Noord-Ierse Derry / Londonderry schiet het Britse leger dertien burgers dood.
3 maart » President Jafaar Numeiri van Soedan vaardigt een decreet uit waarbij Zuid-Soedan autonomie verleend wordt.
30 mei » Leden van het Japanse Rode Leger richten een bloedbad aan op de Israëlische luchthaven Lod.
2 september » DDR-sprintatlete Renate Stecher scherpt bij de Olympische Spelen in München het wereldrecord op de 100 meter aan tot 11,07 seconden.
6 september » Israëlische in München gegijzelde atleten en coaches worden door leden van Black September vermoord, wanneer een bevrijdingsactie door de politie jammerlijk mislukt.
5 november » De Amerikaanse schaker Bobby Fischer verslaat de Rus Boris Spasski in Reykjavik (IJsland) en wordt wereldkampioen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I254925.php : benaderd 22 oktober 2026), "Julia Louisa Martens (1920-1972)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.