De temperatuur op 20 mei 1908 lag tussen 8,8 °C en 17,3 °C en was gemiddeld 13,3 °C. Er was 11,9 uur zonneschijn (75%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
15 januari » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub AS Bari.
2 maart » Eerste driechromatische foto's van Gabriel Jonas Lippmann.
1 mei » Oprichting van de IJslandse voetbalclub Fram Reykjavík.
15 september » Explosie in stoomketel van kolenmijn Laura te Eygelshoven, 7 doden.
27 september » In het Amerikaanse Detroit rijdt de eerste T-Ford uit de fabriek; een auto waarvan er 15 miljoen gebouwd zullen worden.
5 oktober » Het autonome vorstendom Bulgarije verklaart zich onafhankelijk van het Osmaanse rijk.
Trouwdag 30 april 1930
De temperatuur op 30 april 1930 lag tussen 3,3 °C en 13,8 °C en was gemiddeld 9,1 °C. Er was 13,1 uur zonneschijn (88%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
10 februari » Bij het eerste zelfstandige wereldkampioenschap ijshockey prolongeert Canada de wereldtitel door Duitsland in de finale in Berlijn met 6-1 te verslaan.
8 maart » Mahatma Gandhi start een burgerlijke ongehoorzaamheidsactie in India.
13 maart » De Amerikaans astronoom Clyde Tombaugh maakt melding van de ontdekking van de planeet Pluto.
5 april » In een gebaar van burgerlijke ongehoorzaamheid breekt Mahatma Gandhi de Britse wet door naar de zee te lopen en zout te maken.
25 november » Op Java begint een uitbarsting van de vulkaan Merapi. 13 dorpen worden vernietigd, en 23 andere zwaar beschadigd. Er sterven meer dan 1300 mensen. Pas in september 1931 komt de vulkaan weer tot rust.
2 december » President Herbert Hoover vraagt het Amerikaanse Congres 150 miljoen dollar voor een programma van publieke werken, om banen te scheppen en de economie te stimuleren.
Dag van overlijden 10 februari 1989
De temperatuur op 10 februari 1989 lag tussen 0,5 °C en 9,7 °C en was gemiddeld 4,3 °C. Er was 8,4 uur zonneschijn (87%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van dinsdag 4 november 1986 tot dinsdag 7 november 1989 was er in Nederland het kabinet Lubbers II met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
19 januari » Ante Marković wordt premier van Joegoslavië.
19 februari » Opening van de evenementenhal Stockholm Globe Arena, de latere Ericsson Globe, in Globen City in het stadsdeel Johanneshov in Stockholm.
29 september » De Colombiaanse president Virgilio Barco doet in de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York een dringende oproep aan de wereldgemeenschap om zijn land terzijde te staan in de strijd tegen de drugsmafia.
14 oktober » Onder leiding van de Zaïrese president Mobutu Sese Seko begint in Monte Carlo een speciale onderhandelingsronde over de burgeroorlog in Angola, met vertegenwoordigers van de regering in Luanda, de verzetsgroep UNITA, de Verenigde Staten en Zuid-Afrika.
9 november » Val van de Berlijnse Muur, begin van het einde voor de veertigjarige DDR.
15 december » In Disney's Hollywood Studios wordt de attractie Star Tours geopend.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I253020.php : benaderd 13 oktober 2026), "Helena Rosina Machielsen (1908-1989)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.