De temperatuur op 10 november 1914 lag tussen 6,6 °C en 10,3 °C en was gemiddeld 8,4 °C. Er was 0,4 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
12 april » Wielrenner Piet van Nek sr. komt zwaar ten val op de wielerbaan van Leipzig. Twee dagen later overlijdt hij.
7 juni » De Ancona vaart als eerste schip door de sluizen van het Panamakanaal.
3 september » Kardinaal Giacomo della Chiesa wordt gekozen tot Paus Benedictus XV.
6 september » Eerste Wereldoorlog: Begin van de eerste slag bij de Marne.
18 oktober » De Slag om de IJzer gaat van start. Franse, maar vooral Belgische, soldaten verdedigen de Noordelijke frontlinie in de Westhoek.
31 oktober » Het Duitse 16e Beierse reserve infanterieregiment, waarbij Adolf Hitler, verovert Geluveld in de Eerste Slag om Ieper
Trouwdag 26 september 1940
De temperatuur op 26 september 1940 lag tussen 6,1 °C en 16,7 °C en was gemiddeld 11,9 °C. Er was 5,9 uur zonneschijn (49%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
4 juni » Tweede Wereldoorlog: de Duinkerke evacuatie komt tot een einde: Britse troepen evacueren 338.000 troepen uit Duinkerken in Frankrijk. Om het moreel van het land te werven, levert Winston Churchill, alleen aan het House of Commons, zijn beroemde "We shall fight on the beaches" toespraak.
29 juni » WO II: Anjerdag, Nederlanders geven in groten getale uiting aan hun onvrede over de Duitse bezetting.
3 juli » De Britse Royal Navy vernietigt een deel van de Franse vloot tijdens de aanval op Mers-el-Kébir.
7 september » Zwaar bombardement op Londen tijdens de Slag om Engeland.
11 september » Oprichting Nederlandsche SS.
29 november » De Duitse Luftwaffe bombardeert Liverpool.
Dag van overlijden 9 november 1995
De temperatuur op 9 november 1995 lag tussen 9,0 °C en 12,5 °C en was gemiddeld 10,9 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
15 mei » George Weah van Paris Saint-Germain tekent in Cannes een contract van twee jaar getekend bij AC Milan. De aanvaller uit Liberia werd in 1989 en 1994 uitgeroepen tot Afrikaans voetballer van het jaar.
18 mei » De Duitse vice-kanselier en minister van Buitenlandse Zaken Klaus Kinkel treedt af als voorzitter van de liberale FDP. De minister aanvaardt de consequenties van de verkiezingsnederlaag in Noordrijn-Westfalen en Bremen, waar de FDP de kiesdrempel niet haalde.
1 juni » Noorwegen kampt met de ernstigste overstromingen in 125 jaar door smeltende sneeuw en zware regenval.
3 oktober » Na een maandenlang proces wordt sport- en filmster O.J. Simpson door de jury onschuldig bevonden.
17 oktober » Oprichting van de Amerikaanse voetbalclubs Sporting Kansas City en Los Angeles Galaxy.
13 december » Tijdens een huiszoeking in het huis van Marc Dutroux horen rijkswachters kinderstemmen, maar de cel waarin de meisjes Julie en Melissa zijn opgesloten vinden ze niet.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I252443.php : benaderd 15 oktober 2026), "Johanna Petronella van der Maade (1914-1995)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.