Stamboom Eijsermans » Johannes van Loon (1861-1941)

Persoonlijke gegevens Johannes van Loon 


Gezin van Johannes van Loon

Waarschuwing Let op: Partner (Catharina Pietronella Bastiaansen) is 36 jaar jonger.

(1) Hij is getrouwd met Catharina Pietronella Bastiaansen.

Zij zijn getrouwd op 26 april 1866 te Tilburg, hij was toen 5 jaar oud.

Huwelijksakte Johannes Geenen 26-04-1866 Tilburg
Gemeente Tilburg
Brontype boek
Archiefnummer 16
Archiefnaam Ambtenaar van de burgerlijke stand te Tilburg 1811-1957
Bronnaam huwelijksregisters
Registernaam Huwelijksregister 1866
Code TB_H_1866
Periode register 1866
Aktenummer 49
Plaats Tilburg
Datum 26-04-1866
Diversen Bruidegom is een natuurlijke zoon.

Bruidegom Johannes Geenen
Geboorteplaats Sint-Michielsgestel
Geboortedatum 03-09-1835
Leeftijd 30 jaar

Bruid Anna Maria Smits
Geboorteplaats Tilburg
Geboortedatum 27-05-1841
Leeftijd 24 jaar

Vader bruidegom

Moeder bruidegom Elisabeth Geenen

Vader bruid Antonij Smits

Moeder bruid Anna Maria van Gestel

Kind(eren):

  1. Antonius van Loon  1918-1986
  2. (Niet openbaar)
  3. (Niet openbaar)
  4. (Niet openbaar)
  5. (Niet openbaar)
  6. (Niet openbaar)
  7. (Niet openbaar)


(2) Hij is getrouwd met Adriana Maria van Gorp.

Zij zijn getrouwd op 10 februari 1897 te Gilze en Rijen, hij was toen 35 jaar oud.

Huwelijksakte Johannes van Loon 10-02-1897 Gilze en Rijen

GemeenteGilze en Rijen
Brontypeboek
RegisternaamHuwelijksregister 1897
CodeGZRI_H_1897
Periode register1897
Aktenummer5
PlaatsGilze en Rijen
Datum10-02-1897

BruidegomJohannes van Loon
GeboorteplaatsGinneken en Bavel
Leeftijd35 jaar

BruidAdriana Maria van Gorp
GeboorteplaatsAlphen en Riel
Leeftijd34 jaar

Vader bruidegomMathijs van Loon

Moeder bruidegomElisabeth Buijkx

Vader bruidAdriaan van Gorp

Moeder bruid Antonia Gijsels

Kind(eren):



(3) Hij is getrouwd met Maria Dimphna van Loon.

Zij zijn getrouwd op 18 mei 1904 te Tilburg, hij was toen 43 jaar oud.

Huwelijksakte Gerardus Richardus van der Waerden 18-05-1904 Tilburg
Gemeente Tilburg
Brontype boek
Archiefnummer 16
Archiefnaam Ambtenaar van de burgerlijke stand te Tilburg 1811-1957
Bronnaam huwelijksregisters
Registernaam Huwelijksregister 1904
Code TB_H_1904
Periode register 1904
Aktenummer 128
Plaats Tilburg
Datum 18-05-1904

Bruidegom Gerardus Richardus van der Waerden
Geboorteplaats Tilburg
Leeftijd 42 jaar

Bruid Anna Maria Elisabeth Geenen
Geboorteplaats Tilburg
Leeftijd 37 jaar

Vader bruidegom Arnoldus Gerardus van der Waerden

Moeder bruidegom Petronella Immens

Vader bruid Johannes Geenen

Moeder bruid Anna Maria Smits

Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes van Loon?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johannes van Loon

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Akten van overlijden in de Gemeente Gilze en Rijen 39

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 12 februari 1861 lag rond de -0,6 °C. Er was 3 mm neerslag. De winddruk was 4.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 89%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 februari 1860 tot 14 maart 1861 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Van Heemstra met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. S. baron Van Heemstra (liberaal).
  • Van 14 maart 1861 tot 31 januari 1862 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Loudon met als eerste ministers Mr. J.P.P. baron Van Zuijlen van Nijevelt (conservatief-liberaal) en Mr. J. Loudon (liberaal).
  • In het jaar 1861: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 4 februari » Stichting van de Geconfedereerde Staten van Amerika.
    • 18 februari » Jefferson Davis legt de eed af als president van de Geconfedereerde Staten van Amerika.
    • 4 maart » De "Stars and Bars" wordt aangenomen als de vlag van de Geconfedereerde Staten van Amerika
    • 20 maart » Een verwoestende aardbeving vindt plaats in de Argentijnse stad Mendoza.
    • 10 juni » Slag bij Big Bethel tijdens de Amerikaanse Burgeroorlog. Het is een van de eerste veldslagen dat resulteerde in een Zuidelijke overwinning.
    • 10 augustus » Slag bij Wilson's Creek tijdens de Amerikaanse Burgeroorlog. Dankzij deze veldslag wonnen de Zuidelijken de controle over het zuidwesten van Missouri.
  • De temperatuur op 18 mei 1904 lag tussen 8,8 °C en 14,7 °C en was gemiddeld 11,6 °C. Er was 6,9 uur zonneschijn (44%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1904: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,4 miljoen inwoners.
    • 7 februari » Een groot deel van de Amerikaanse stad Baltimore brandt af.
    • 12 februari » In Amsterdam wordt de eerste tentoonstelling van de Rijwiel- en Automobielindustrie (RAI) geopend.
    • 20 februari » Manuel Amador Guerrero treedt aan als eerste president van het onafhankelijke Panama. De volgende dag ondertekent hij een verdrag, dat de Amerikanen tegen een betaling van $ 10 miljoen de zeggenschap geeft over het Panamakanaal.
    • 26 april » De Bell Telephone Company vestigt zich in Antwerpen.
    • 1 mei » België en Frankrijk spelen beide de eerste voetbalinterland uit hun geschiedenis en spelen in Brussel met 3-3 gelijk.
    • 10 augustus » Priesterwijding van Angelo Roncalli in Rome.
  • De temperatuur op 11 mei 1941 lag tussen 0,3 °C en 12,9 °C en was gemiddeld 6,9 °C. Er was 14,5 uur zonneschijn (94%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1941: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,9 miljoen inwoners.
    • 4 februari » De Maasbode wordt door de Duitse bezetter verboden en verschijnt niet meer.
    • 6 februari » Auke Adema wint de zevende Elfstedentocht.
    • 10 februari » De eerste uitgave van Het Parool verschijnt.
    • 9 maart » Begin van het dagboek van Etty Hillesum.
    • 15 maart » Stichting van het Onafhankelijkheidsfront, de belangrijkste verzetsorganisatie van België, op initiatief van de Kommunistische Partij van België (KPB).
    • 11 september » Begin van de bouw van het Pentagon.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Loon

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Van Loon.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Van Loon.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Van Loon (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I251023.php : benaderd 29 december 2025), "Johannes van Loon (1861-1941)".