De temperatuur op 25 april 1886 lag rond de 9,3 °C. De winddruk was 12 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 67%. Bron: KNMI
29 januari » Karl Benz deponeert de rechten voor de ’Patent Motorwagen’, die algemeen wordt beschouwd als het eerste voertuig dat specifiek werd ontworpen om door een verbrandingsmotor te worden aangedreven. Deze wordt algemeen gezien als de eerste auto.
22 maart » Eerste Belgische auteurswet.
29 mei » John Pemberton begint Coca-Cola te adverteren.
23 juli » De eerste auto's van Gottlieb Daimler komen op de markt.
4 september » De Noord-Amerikaanse indianenleider Geronimo geeft zich over.
22 november » Oprichting van de Rooms-katholieke Missio sui juris Belgisch Congo.
Dag van overlijden 24 augustus 1969
De temperatuur op 24 augustus 1969 lag tussen 12,6 °C en 18,4 °C en was gemiddeld 14,9 °C. Er was 31,6 mm neerslag gedurende 8,6 uur. Er was 3,0 uur zonneschijn (21%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
28 maart » Ringo Starr kondigt aan dat de Beatles niet meer in het openbaar zullen optreden.
29 mei » Een nieuwe Nederlandse omroepwet treedt in werking: de NTS en de NRU gaan op in de NOS.
14 juli » Salvadoraanse troepen vallen Honduras binnen: het begin van de zesdaagse voetbaloorlog.
21 juli » De Amerikaan Neil Armstrong zet als eerste mens ooit voet op de Maan.
12 september » Op last van president Nixon hervatten de Amerikanen zware bombardementen op Vietnam.
13 oktober » Sovjet-atleet Anatoli Bondartsjoek scherpt in Rivne zijn eigen wereldrecord kogelslingeren (74,68 meter) van Romuald Klim aan tot 75,48 meter.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I248828.php : benaderd 5 oktober 2026), "Pietronella Adriana van Lil (1886-1969)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.