De temperatuur op 26 oktober 1911 lag tussen 5,0 °C en 10,5 °C en was gemiddeld 8,5 °C. Er was 4,9 mm neerslag. Er was 3,0 uur zonneschijn (30%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
26 januari » Première van de opera Der Rosenkavalier van Richard Strauss in Dresden.
15 maart » Oprichting van de Oostenrijkse voetbalclub FK Austria Wien.
1 mei » Dina Sanson wordt in Rotterdam de eerste politievrouw van Nederland.
24 mei » In Nederland wordt de eerste vogel van een vogelringetje voorzien.
24 oktober » Tijdens de Italiaans-Turkse Oorlog is de Nieuport van kapitein-vlieger Carlos Piazza het eerste vliegtuig in de geschiedenis dat werd beschoten.
12 december » Hoofdstad van India wordt New Delhi, dat was voordien Calcutta .
Dag van overlijden 9 maart 1992
De temperatuur op 9 maart 1992 lag tussen 2,0 °C en 10,5 °C en was gemiddeld 7,0 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 2,0 uur zonneschijn (18%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
2 januari » Frankrijk stuurt enkele honderden militairen extra naar Tsjaad in verband met de oplaaiende strijd in het Afrikaanse land.
20 februari » Schaatser Bart Veldkamp rijdt tijdens de Olympische winterspelen in Albertville naar goud op de 10.000 meter. Het is voor die editie de enige gouden medaille voor Nederland.
30 april » Eén speelronde voor het einde van de reguliere competitie stelt Haagsche Delftsche Mixed de landstitel in de Nederlandse hockeyhoofdklasse veilig door Kampong in Den Haag met 2-0 te verslaan.
21 mei » De distributeur van The Guardian in Ierland laat het jongste nummer van het Britse dagblad uit de roulatie nemen vanwege een paginagrote advertentie met de adressen van abortusklinieken in Groot-Brittannië.
9 december » De Verenigde Naties, onder leiding van de Verenigde Staten, gaat op vredesmissie in Somalië om stabiliteit te bewerkstelligen en de vrije doorgang van hulpgoederen in het Oost-Afrikaanse land.
21 december » Op het vliegveld van Faro (Portugal) stort een DC-10 van Martinair afkomstig van Schiphol neer. Bij deze vliegramp komen 56 mensen om het leven.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I247543.php : benaderd 4 oktober 2026), "Catharina Leijten (1911-1992)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.