Stamboom Eijsermans » Andreas Brouwers (1826-1905)

Persoonlijke gegevens Andreas Brouwers 


Gezin van Andreas Brouwers

Hij is getrouwd met Johanna Stoop.

Zij zijn getrouwd op 11 april 1863 te den Bommel, hij was toen 36 jaar oud.

Ik heb aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johanna Stoop http://www.genealogieonline.nl/genealogische-data-golse-genen/I135046.php.

Johanna Stoop, geboren 31-12-1836 te Ooltgensplaat en overleden
17-11-1869 te Den Bommel, begraven 19-11-1869 te Achthuizen, zoon van Cornelis Stoop en Jacomina Officier.
Gehuwd op 11-04-1863 te Den Bommel met Andreas Brouwers, geboren
10-06-1826 te Oud en Nieuw Gastel en overleden29-08-1905 te Oudenbosch (zoon van Petrus Brouwers en Maria Verbraak).
Kinderen uit dit huwelijk:
1 Petronella Brouwers geb. 14-01-1864.
2 Cornelis Brouwers geb. 29-03-1865 Den Bommel † 04-1865 Den Bommel
3 Anna Maria Brouwers geb. 15-08-1866 Den Bommel
Gehuwd op 30-04-1888 te Oudenbosch met Adrianus Frijters,
4 Cornelis Brouwers geb. 01-05-1868 Den Bommel † 01-07-1868
Den Bommel
5 Jacomina Brouwers geb. 16-09-1869 Den Bommel † 23-12-1954 Tilburg
Gehuwd op 21-11-1892 te Oudenbosch met Johannes Trommelen,

Kind(eren):

  1. Cornelis Brouwers  1865-1865
  2. Maria Brouwers  1866-1946 
  3. Cornelis Brouwers  1868-1868
  4. Jacomijna Brouwers  1869-1954 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Andreas Brouwers?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Andreas Brouwers

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Andreas Brouwers

Petrus Brouwers
± 1800-????
Maria Verbraak
± 1800-????

Andreas Brouwers
1826-1905

1863

Johanna Stoop
1836-1869


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 10 juni 1826 lag rond de 25,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1826: Bron: Wikipedia
    • 6 juni » Oprichting van de kristalfabriek van Val-Saint-Lambert.
  • De temperatuur op 11 april 1863 lag rond de 10,8 °C. De winddruk was 7 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 45%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1863: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Abraham Lincoln ondertekent de emancipatieproclamatie.
    • 21 april » Stichting van het Bahá'í-geloof (dag van Ridván).
    • 1 juli » Afschaffing van de slavernij in Suriname, viering Ketikoti.
    • 1 juli » Begin van de Slag bij Gettysburg in de Amerikaanse Burgeroorlog.
    • 15 juli » Aanslag op aartsbisschop Joannes Zwijsen van Utrecht in zijn huis te Haaren. De bisschop heeft schotwonden in zijn rechterarm en -zijde maar overleeft de aanslag. De zaak is nooit opgehelderd.
    • 3 oktober » President van de Verenigde Staten Abraham Lincoln maakt van Thanksgiving Day een nationale feestdag.
  • De temperatuur op 29 augustus 1905 lag tussen 12,2 °C en 17,3 °C en was gemiddeld 14,0 °C. Er was 1,4 uur zonneschijn (10%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1905: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
    • 15 januari » Bij Loen, Noorwegen veroorzaakt een in een meer gestort rotsblok een tsunami. Er vallen 61 doden.
    • 23 februari » Paul Harris sticht in Chicago de Rotary Club.
    • 22 maart » Willem Einthoven neemt met zijn snaargalvanometer het eerste elektrocardiogram op.
    • 17 augustus » Kabinet-Kuyper treedt af en wordt opgevolgd door Kabinet-De Meester.
    • 5 september » Einde van de Russisch-Japanse Oorlog, bij het tekenen van het Verdrag van Portsmouth. Dit was ten gunste van Japan.
    • 3 december » Zoltán Halmay vestigt het allereerste officiële wereldrecord op de 100 meter vrije slag. In Wenen tikt de Hongaarse zwemmer aan in 1.05,8.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Brouwers

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Brouwers.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Brouwers.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Brouwers (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I24641.php : benaderd 26 december 2025), "Andreas Brouwers (1826-1905)".