De temperatuur op 10 november 1914 lag tussen 6,6 °C en 10,3 °C en was gemiddeld 8,4 °C. Er was 0,4 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
2 mei » In Antwerpen richten de politici Van Cauwelaert, Van de Perre en Hendrix de krant De Standaard op.
30 juni » Gandhi wordt gearresteerd in zijn anti-apartheidsstrijd in Zuid-Afrika.
4 augustus » Eerste Wereldoorlog: Duitse troepen vallen België binnen, waardoor het Verenigd Koninkrijk de oorlog verklaart aan Duitsland.
25 augustus » Laatste dag van de Slag der Grenzen tussen Frankrijk en Duitsland.
6 september » Eerste Wereldoorlog: Begin van de eerste slag bij de Marne.
8 september » Benoeming van Petrus Hopmans tot bisschop van Breda in Nederland.
Dag van overlijden 12 januari 1997
De temperatuur op 12 januari 1997 lag tussen -5,6 °C en 1,8 °C en was gemiddeld -0,6 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
16 januari » De leiding van het Rotterdamse havenbedrijf SHB wil tweehonderd van de duizend medewerkers ontslaan. Driehonderddertig full-time werknemers zouden een deeltijdbaan moeten accepteren.
22 januari » Een Libisch verkeersvliegtuig vliegt ondanks de sancties van de Verenigde Naties tegen Libië met een regeringsdelegatie naar Ghana.
28 februari » In het noordwesten van Iran vallen duizend doden bij een aardbeving met een kracht van 5,5 op de schaal van Richter.
28 maart » Een Albanees schip met vluchtelingen vergaat in het Kanaal van Otranto na een aanvaring met de Italiaanse kustwacht. Tachtig mensen komen om.
23 juni » Een groot deel van Midden-Nederland wordt getroffen door een stroomuitval. Het treinverkeer rondom Utrecht ligt hierdoor uren stil.
26 september » Garuda Indonesia-Vlucht 152, een Airbus A300 van Garuda Indonesia afkomstig uit Jakarta stort neer bij Medan. Alle 234 inzittenden komen om het leven.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I246135.php : benaderd 10 oktober 2026), "Cornelis Antonius Laurijssen (1914-1997)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.