De temperatuur op 22 oktober 1905 lag tussen 1,4 °C en 6,9 °C en was gemiddeld 3,6 °C. Er was 0,9 uur zonneschijn (9%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
12 februari » Het Zwitsers voetbalelftal speelt de eerste officiële interland uit zijn geschiedenis. In Parijs wordt met 1-0 verloren van Frankrijk .
10 maart » Chelsea FC wordt opgericht door Gus Mears.
3 mei » Oprichting van de Duitse voetbalclub DSC Arminia Bielefeld.
27 mei » In de Slag bij Tsushima verslaat Japan de Russische vloot.
17 augustus » Kabinet-Kuyper treedt af en wordt opgevolgd door Kabinet-De Meester.
26 september » De speciale relativiteitstheorie van Albert Einstein wordt gepubliceerd in het tijdschrift Annalen der Physik.
Trouwdag 12 september 1934
De temperatuur op 12 september 1934 lag tussen 13,3 °C en 23,6 °C en was gemiddeld 18,3 °C. Er was 9,6 uur zonneschijn (74%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
23 februari » Leopold III wordt na de dood van zijn vader Albert I koning der Belgen.
2 maart » Peter Fick verbetert in New Haven het wereldrecord op de 100 meter vrije slag tot 56,8. Het oude record (57,4) stond sinds 17 februari 1924 op naam van zijn Amerikaanse landgenoot en collega-zwemmer Johnny Weissmuller.
28 april » Oprichting van de Liechtensteinse voetbalbond.
1 mei » Pernis en Hoogvliet gaan op in de gemeente Rotterdam.
23 mei » Bonnie Parker en Clyde Barrow lopen in een hinderlaag van de politie en worden doodgeschoten.
28 mei » In Canada wordt de Dionne-vijfling geboren.
Dag van overlijden 8 oktober 1987
De temperatuur op 8 oktober 1987 lag tussen 6,6 °C en 14,1 °C en was gemiddeld 10,8 °C. Er was 18,9 mm neerslag gedurende 11,4 uur. Er was 2,1 uur zonneschijn (19%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
10 maart » Het Vaticaan veroordeelt kunstmatige bevruchting.
19 juni » Bij een aanslag van de Baskische terreurbeweging ETA in een supermarkt in Barcelona vallen 21 doden en 45 gewonden.
30 juni » De Europese Commissie publiceert haar groenboek over telecommunicatie.
4 juli » In Tokyo Disneyland opent Big Thunder Mountain Railroad.
16 augustus » In Keulen verbetert atleet Achmed de Kom zijn eigen drie dagen oude Nederlands record op de 100 meter (10,35 seconden) met een tijd van 10,33 seconden.
12 december » In Berlijn, Kreuzberg 36 komt het tot heftige rellen tussen krakers en politie naar aanleiding van sanering van de wijk.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I242356.php : benaderd 28 december 2025), "Adriana Johanna Kouwenberg (1905-1987)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.